ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

نمایشگاه تلکام ۲۰۱۶ آغاز به کار کرد

+

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران تلکام صبح امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مدت ۴ روز آغاز به کار کرد.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری تسنیم، هفدهمین نمایشگاه ایران تلکام صبح امروز با هدف عرضه و معرفی آخرین دستاوردها و توانمندی‌های متخصصان کشورمان و شرکت‌ها و تولیدکنندگان داخلی به مدت 4 روز آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه قرار است ارائه و اطلاع‌رسانی درباره آخرین دستاوردهای کشورهای خارجی درزمینه صنعت مخابرات و فراهم آوردن بستر مناسب جهت انتقال بیشتر فناوری‌های روز کشورمان صورت گیرد.

موضوعات اصلی این دوره از نمایشگاه شامل انواع سیستم‌ها، تجهیزات و سرویس‌های مخابراتی اعم از انواع آنتن‌ها و کابل‌های مخابراتی تجهیزات ماهواره‌ای، تجهیزات سنجش و اندازه‌گیری، تکنولوژی ارتباطات ماهواره‌ای، سیستم‌های ارتباطات کابلی و سیستم‌های دریافت و ارسال ماهواره‌ای خواهد بود.

موضوعاتی از قبیل نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مخابراتی ارتباطی، وسایل و تجهیزات انتقال و ادغام داده‌ها و تجارت الکترونیک از جمله موضوعات مرتبط با این دوره ایران تلکام 2016 خواهد بود. در این نمایشگاه 220 شرکت و واحد تولیدی داخلی و 95 شرکت خارجی یا نمایندگی آنها در فضایی بالغ‌بر 32 هزار مترمربع کنار هم به ارائه محصولات و دستاوردهایشان خواهند پرداخت.

بر اساس اطلاعات مخابره شده از سوی دست‌اندرکاران اجرایی در این دوره از نمایشگاه نمایندگانی از 22 کشور اسپانیا، اسلوونی، امارات متحده عربی، انگلیس، افریقای جنوبی، آلمان، جمهوری چک، چین، روسیه، ژاپن، سوئد، فرانسه، فنلاند، قزاقستان، کانادا، کره جنوبی، کویت، لهستان، هلند، هند، ویتنام و یونان حضور خواهند داشت. این نمایشگاه نسبت به دوره گذشته افزایش متراژی در حدود 7 درصد و حضور شرکت‌های خارجی حدود 19 درصد رشد داشته است.

حضور شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه بیشتر در راستای انتقال دانش فنی و فناوری روز جهان به کشور به‌ویژه در شرایط پساتحریم خواهد بود و فرصتی برای بهبود ارتقای صنعت‌های مختلف کشور در فضای رقابتی است. این نمایشگاه از 4 تا 7 مهرماه (25 تا 28 سپتامبر 2016) از ساعت 9 صبح لغایت 17 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر است.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.