ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

قیمت نمایشگر مشترک اپل و ال‌جی کاهش یافت

+

اپل قیمت نمایشگری که با مشارکت و همکاری ال‌جی ساخته‌اند را کاهش داد. از این نمایشگر مشترک، در مک‌بوک پرو اپل استفاده شده که به UltraFine Display موسوم بوده و رزولوشن ۵K دارد. ال‌جی هم نمونه جدایی از این صفحه‌نمایش را در قالب یک مانیتور به فروش می‌رساند.

اپل حدود ۲۵ درصد از قیمت این صفحه‌نمایش که البته جدید هم هست و در خط تولید مک‌بوک پرو استفاده شده را کاهش داده است. این ۲۵ درصد برابر با ۳۴۹ دلار بوده که در نهایت، قیمت محصول را از ۱٫۲۹۹٫۹۵ دلار، به زیر ۱٫۰۰۰ دلار رسانیده است. اپل همچنین قیمت نسخه ۴K را هم با یک کاهش قیمت کمتر از ۲۰۰ دلار، از ۶۹۹٫۹۵ دلار، به ۵۲۴ دلار رسانیده است. هر دو صفحه‌نمایش ماحصل همکاری اپل و ال‌جی است و نسخه مخصوص ال‌جی که یک مانیتور با نشان تجاری ال‌جی می‌باشد، در استور اپل نیز قابل سفارش و خرید است.

5k-lg-ultrafine-display-on-mackbook-pro

نسخه ۴K اکنون قابل خرید است اما نسخه ۵K از ماه آینده عرضه خواهد شد. در کنار کاهش قیمت این نمایشگرها، اپل قیمت بسیاری از آداپترهای USB-C خود را، حالا که مک‌بوک پرو تنها به همراه پورت (Thunderbolt 3) عرضه می‌شود، نیز به صورت موقت کاهش داده است. در بیانیه‌ای که اخیرا منتشر شد، مشخص شد که بسیاری از کاربران حرفه‌ای مک‌بوک همچنان نیازمند پورت‌های همیشگی موجود در دستگاه‌های قبلی هستند. از این‌رو، این تلاش اپل، یعنی کاهش قیمت این آداپترها، احتمالا تا پایان سال ادامه خواهد داشت تا کاربران راضی به کوچیدن به مک‌بوک پرو جدید شوند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.