ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

میزان شکایت مشترکان از اپراتورهای موبایل و اینترنت اعلام شد

+

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات میزان شکایت مشترکان از اپراتورهای موبایل و اینترنت و نیز میزان رضایت از پاسخگویی اپراتورها را اعلام کرد.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری مهر، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش ۱۰ درصدی رضایت مشترکان از سامانه پاسخگویی به شکایات ۱۹۵ نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ خبر داد. به راین اساس گزارش دوره‌ای سامانه پاسخگویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (۱۹۵) در سه ماهه اول سال ۹۵، از رضایت ۶۸ درصدی مراجعه‌کنندگان به این سامانه حکایت دارد.

در این بازه زمانی به بیش از ۲۰۸ هزار تماس توسط سامانه ۱۹۵ پاسخ داده شد. حدود ۹۷ درصد تماس‌ها، در همان مرحله ابتدایی توسط کارشناسان این سامانه راهنمایی شده‌اند و حدود ۶ هزار تماس نیز در بخش ثبت و پیگیری الکترونیکی درخواست‌ها ثبت شده است که رسیدگی کامل به بیش از ۹۱ درصد آنها صورت گرفته و مختومه شده‌اند. در این میان ۷۰ درصد افرادی که درخواست آن‌ها به‌راحتی قابل‌حل نبوده و در سامانه ثبت‌شده است؛ پس از طی مراحل رسیدگی، اعلام رضایت کامل داشته‌اند که نسبت به دوره زمانی مشابه سل قبل حدود ۱۰ درصد افزایش داشته است.

در بین اپراتورهای ارتباطی در سه ماهه اول سال ۹۵؛ از نظر میزان رضایت مشترکان از نحوه رسیدگی و پاسخگویی اپراتورها به شکایات یا درخواست‌های ثبت‌شده در این سامانه، رایتل ۷۰ درصد، ایرانسل ۶۱ درصد و مخابرات ایران (ثابت و همراه) ۶۰ درصد رضایت مردم را کسب کرده‌اند. همچنین در همین دوره زمانی نظر مردم در خصوص پاسخگویی اپراتورها، تعداد درخواست‌ها / شکایات مختومه با پاسخ‌های قابل‌قبول ایرانسل ۹۱ درصد، مخابرات ایران (ثابت و همراه) ۸۹ درصد و رایتل ۷۲ درصد بوده که پاسخگویی و مختومه شده‌اند.

همچنین در بین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات فناوری اطلاعات، میزان رضایت مشترکان از نحوه رسیدگی و پاسخگویی اپراتورها به شکایات/ درخواست‌های ثبت شده، شرکت ارتباطات فن آوا ۹۱ درصد، داده‌پردازی فن آوا ۸۹ درصد و آریا رسانه اکسین ۸۷.۵ درصد موفق شدند رضایت شاکی‌ها را جلب کنند. در حوزه شرکت‌های فعال اینترنتی نیز ازنظر شاخص رسیدگی و نهایی کردن شکایت‌ها، شرکت‌های انتقال داده‌های ندا گستر صبا و انتقال داده‌های رهام داتک، آریا رسانه اکسین و پیشگامان توسعه ارتباطات ۱۰۰ درصد، داده‌پردازی فن آوا با ۹۹.۳ درصد و آسیاتک با ۹۹.۱ درصد قرار دارند.

سامانه ۱۹۵ سامانه پاسخگویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسئولیت ثبت، پاسخگویی و پایش درخواست، شکایت، پرسش، انتقاد و پیشنهاد در حوزه خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات ازجمله تلفن ثابت و همراه، اینترنت و پست و همچنین ثبت و رسیدگی به درخواست‌های ارتباطات مردمی از وزیر ارتباطات است.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.