ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مرگ ارتباطات به وسیله ارتباطات

+

عکاس خلاقی با گرفتن عکس از مردمی که غرق استفاده از تلفن همراه بودند مناظر جالبی را به تصویر کشید. این تصاویر هر کسی را به فکر فرو می‌برد. او می‌گوید: من با استفاده از فناوری‌های قابل حمل مشکل خاصی ندارم زیرا آن‌ها زندگی ما را آسان‌تر می‌کنند اما استفاده از تکنولوژی آدم‌ها را تبدیل به افراد کسل کننده‌ای می‌کند.

من این کار را با گرفتن عکس کسانی که در شرکت از موبایل استفاده می‌کردند شروع کردم. در ابتدا سوژه‌ها دارای زوایای جالبی بودند و تصاویر خاصی به دست می‌آمد اما بعدها فهمیدم اندوه بزرگی در چهره سوژه‌های من نهفته است. قبل از اختراع تلفن همراه مردم چاره‌ای جز تعامل با یکدیگر نداشتند. قطعاً زمانی که در حال تظاهر به انجام کار مهمی با گوشی‌های خود هستیم مجالی برای حرف زدن یا حتی فکر کردن به حرف زدن را نخواهیم داشت. این یعنی مرگ ارتباطات و این دردی است که در جامعه در حال افزایش است.

خیلی‌ها سیگار را برای این می‌کشند که از دردهای اجتماعی فاصله بگیرند. قطعاً سیگار برای سلامتی مضر است اما کمتر از گوشی‌های هوشمند باعث ایجاد فاصله بین انسان‌ها می‌شود. ما باید همه در کنار یکدیگر از قید گوشی‌های هوشمند خلاص شویم و به گفت و گوهای چهره به چهره و رخ به رخ برگردیم. ایجاد تعادل در فرهنگ استفاده از فناوری کار دشواری نیست.

death-of-con-1__880 death-of-con-2__880 death-of-con-3__880 death-of-con-4__880 death-of-con-5__880 death-of-con-6__880 death-of-con-7__880 death-of-con-8__880 death-of-con-9__880 death-of-con-10__880 death-of-con-11__880 death-of-con-12__880 death-of-con-13__880 death-of-con-14__880

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.