ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

ویدیو: صد سال با اِستاپ‌موشن در سینما

+

جلوه‌های ویژه که توسط فناوری CGI ساخته می‌شوند، به‌طور گسترده‌ای در حال پیشرفت در قرن 21 هستند. فیلم‌هایی همچون ماتریکس (1999)، آواتار (2008) و  همچنین فیلم جدید کتاب جنگل، همگی توسط این فناوری تولیدشده‌اند و این افکت‌ها نحوه مشاهده فیلم‌ها را در طول یک قرن گذشته تغییر داده است.

اِستاپ‌موشن (Stop motion) شیوه‌ای از پویانمایی است که در آن با جابجایی و یا تغیرِ مکان، شکل و یا حالت اشیاء به صورت دو یا سه بعدی با استفاده از برشِ لبه‌های کاغذ، رنگ‌آمیزی فیلم‌های شفاف و یا عروسک؛ و ثبت هر لحظه از قاب به شکل یک تصویر، و نمایش پیوسته تصاویر جایگزین شده، با تصاویر قبلی و معمولاً با ۲۴، ۲۵، ۳۰ و یا ۶۰ قاب در ثانیه، یک اثر پویانمایی ایجاد می‌شود.

stopmotion2

این ویدیو که توسط ووگار افندی، فیلم ساز، ساخته‌شده است، سه دقیقه از استفاده از انیمیشن‌های اِستاپ‌موشن را در سینما نشان می‌دهد. این ویدیو شامل صحنه‌هایی از نسخه اصلی فیلم کینگ کونگ 1933، سه‌گانه جنگ ستارگان جورج لوکاس و همچنین انیمیشن آقای فاکس شگفت‌انگیز محصول سال 2009 است.این ویدیو نمونه‌ای از گذشته‌نگری است که نشان می‌دهد، چگونه این جادو در طول سال‌ها تکامل پیداکرده است و به نسخه حال حاضر منتقل‌شده است.

 

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
1
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.