ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اولین سیم‌کارت‌های اپراتورهای مجازی معرفی شدند؛ واگذاری سیم‌کارت از آذرماه

+

اولین اپراتور مجازی (MVNO) کشور از ارائه سیم‌کارت‌های خود به‌عنوان ایران‌تل و سامان‌تل از آذرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری ایسنا، مدیرعامل اولین MVNO ظهر امروز با حضور در نمایشگاه تلکام در نشستی خبری به تشریح فعالیت‌های شرکت خود پرداخت. هوشنگ مرتضوی با بیان این‌که این شرکت از آذرماه سال جاری واگذاری سیم‌کارت‌های خود را آغاز می‌کند، اظهار امیدواری کرد که فاز دوم واگذاری این سیم‌کارت‌ها در اسفندماه سال جاری دنبال شود.

وی همچنین از درخواست سرشماره ۰۹۹۹  به رگولاتوری خبر داد و گفت: در بحث تعرفه‌ها نیز تابع رقم‌هایی که از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات مصوب شود هستیم و بر اساس این تعرفه‌ها اقدام خواهیم کرد. مدیرعامل اولین MVNO همچنین از مشاوره آلمانی‌ها در این کار خبر داد و اظهار کرد: حدود دو سال است که وارد بخش موبایل و خدمات ارزش‌افزوده آن شده‌ایم.

مرتضوی در پاسخ به این مطلب که گفته می‌شود ۸۰ درصد اپراتورهای مجازی در دو سال اول فعالیت خود با شکست مواجه می‌شوند، ادامه داد: این تحلیل تقریباً درست بوده نرخ شکست اپراتورهای مجازی در دنیا حدود ۷۳ درصد است، اما بااین‌وجود ما در ایران نمی‌توانیم به راین اساس قضاوت کنیم، چراکه اگر بازار هدف و شرایط آن به‌درستی در نظر گرفته‌شده و شرکت‌ها استارت خوبی بزنند در صورت بهره‌مندی از سرمایه‌گذاری خوب امکان موفقیت وجود دارد. بر همین اساس لازم است پیش از ورود به این بازار مطالعات تخصصی صورت بگیرد.

وی در پاسخ به این سؤال که چگونه یک شرکت با داشتن دو عنوان برای سیم‌کارت‌های خود قرار است فعالیت کند، توضیح داد: برند طبق قوانین شرکت‌ها باید ثبت علائم تجاری را داشته باشد که ما نیز این مرحله را به انجام رسانده و برای خود دو برند را به ثبت رسانده‌ایم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.