ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

صفحه نمایش گلکسی نوت ۷ به این سادگی‌ها آسیب نمی‌بیند!

+

نوت ۷ سامسونگ را اگر بابت ویژگی‌هایش هم نشناسیم، قطعا به خاطر ایرادی که دارد برای همه شناس است. امروز می‌خواهیم ویدیویی از بررسی مقاومت صفحه نمایش این گوشی را با هم ببینیم که بعد از دیدنش خواهید گفت ای کاش باتری گوشی هم به همین خوبی بود!

در این ویدیو خواهیم دید که مقاومت صفحه نمایش نوت ۷ که با یک لایه گوریلا گلس ۵ پوشیده شده است، در برابر سایش و خراش اشیای مختلفی از جنس‌های مختلف چگونه است. در این بررسی ویدیویی گفته می‌شود که مواد پلاستیکی، شیشه‌ای، یاقوت و آلیاژ شبیه الماس تا چه حدی می‌توانند به صفحه نمایش نوت ۷ آسیب وارد کنند. در تصویر ابتدایی ویدیو مشخص است که مواد پلاستیکی کم‌ترین و بعد از آن اشیای شیشه‌ای و سپس یاقوت و در نهایت الماس یا الیاژی شبیه به آن بهترتیب از پایین به بالا، می‌توانند صفحه نمایش نوت ۷ را بخراشند. البته باید در نظر داشت که در جیب اکثر ما، یعنی جایی که احتمالا نوت ۷ خود را قرار می‌دهیم، بیشتر ممکن است یک شئی پلاستیکی و شیشه‌ای و فلزی وجود داشته باشد نه یک قطعه الماس! بنابراین لازم نیست نگران آسیب شدیدی که چیزی مثل الماس یا یاقوت می‌تواند به صفحه نمایش نوت ۷ وارد سازد باشیم. جال اینکه آسیب ناشی از اشیای پلاستیکی و شیشه‌ای روی صفحه نمایش نوت ۷ اصلا مشهود و ملموس نیستند.

samsung-galaxy-note-7-scratch-test-correction-sharpening-block-mohs-pick

بررسی در ۸ مرحله صورت می‌گیرد و همانطور که گفتیم در مرحله ۶ و ۷ و ۸ که اشیایی به سختی چیزی مثل یاقوت روی صفحه نمایش نوت ۷ امتحان می‌شوند، می‌بینیم که خراش‌های محسوس و قابل توجهی روی صفحه نمایش این گوشی ایجاد می‌شوند، از نقطه نظری دیگر، صفحه نمایش نوت ۷ تا مرحله ششم که شامل اشیای پلاستیکی و شیشه‌ای و تقریبا فلزی است، هیچ آسیبی نمی‌بیند و این به واقع خوب است و نشان می‌دهد که صفحه نمایش این گوشی مقاومت بالایی دارد.

تست‌های مذکور روی لنز دوربین هم انجام گرفته و نتیجه مشابه به دست آمده است. در جریان ویدیو مدام می‌شنویم که آی‌فون‌های جدید نتیجه ضعیف‌تری در این تست‌ها نسبت به نوت ۷ کسب کرده‌اند. در ادامه می‌توانید ویدیوی بررسی مقاومت صفحه نمایش نوت ۷ سامسونگ را تماشا کنید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.