ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

گوگل قصد تغییر نام دستیار صوتی و برخی سرویس‌های دیگر اندروید را دارد

+

دستیارهای صوتی سیستم عامل‌های گوشی‌های هوشمند، یکی دیگر از حوزه‌های است که ابر کمپانی‌ها در میادین آن سنگر بسته‌اند. احتمالا موافقید اگر بگوییم در این میدان نبرد، مایکروسافت و کرتانا پیروزتر از بقیه به نظر می‌رسند.

مایکروسافت از آن جهت پیروز این میدان رقابت محسوب می‌شود که توانست با دستیار صوتی خود، یعنی کرتانا، اپل و گوگل را نیز وسوسه کرده و قلقلک دهد، تا بیشتر به این حوزه از سیستم عامل خویش بپردازند. یادمان نرفته که بعد از جنجال و اخباری که کرتانا به پا کرد، گوگل و اپل هم جنب‌و‌جوش بیشتری به دستیار صوتی خویش بخشیدند و اکنون گوگل با گوگل ناو، و اپل هم با سیری، ویژگی‌های خوبی به پلتفرم‌های خود اضافه کرده‌اند که نه تنها بی‌کاربرد و گوشه‌گیر و اضافی نیستند، بلکه تعامل با آنها لذت بخش و کار راه انداز هم هست. کرتانا هم که دیگر نیازی به تعریف ندارد، چراکه حتی برایتان جک می‌گوید و یک دهن آواز می‌خواند و بازی معمای فیلم می‌کند و بسیاری دیگر.

اما بپردازیم به اصل موضوع. بر اساس گزارشی که 9to5Google منتشر کرده است، به نظر می‌رسد گوگل قصد ایجاد تغییراتی در پلتفرم اندروید را دارد. بر اساس چیزی که وبسایت مذکور اعلام کرده است، جدیدترین نسخه بتای اپلیکیشن جستجوی پلتفرم اندروید، Google Now را به اسمه “Feed” و Now on Tap را به اسم “Screen search” معرفی میکند. اپلیکیشن جستجو هیچ اسمی از اسامی قبلی را نمایش نمی‌دهد و به نظر می‌رسد این یک جابجایی نیست و اسامی فعلی به کلی عوض خواهند شد. برای این کار گوگل، یعنی رها کردن اسم و نشان “Now” شاید بتوان دلایلی ذکر کرد . برای مثال در Now On Tap، عبارت ناو کمی گیج کننده به نظر می‌رسد، هرچند که این اسم روشن و واضح است، اما هیچ توصیفی از کاری که می‌کند را نمی‌رساند. ولی به جای آن اسم “Screen search” توصیف خوبی برای این تابع است، هرچند که ممکن است خسته کننده شود.

اما دلیل دیگر برای این تغییرات که شاید عقلانی‌تر به نظر برسد، این است که گوگل دوست دارد اسمی از خود را وارد این ویژگی‌ها کند. مهم نیست چگونه، واقعیت این است که عبارت Now می‌خواهد جای خود را به عبارت Google دهد، در نتیجه Google Feed و Google Smart Search را خواهیم داشت. از این رو ممکن است در آینده دستیار صوتی گوگل را با نام و نشان جدیدی مثل، Google Assistant  مشاهده کنیم. در مورد دستیار صوتی، کمی اوضاع مبهم است. در حال حاضر این دستیار صوتی با اسم Google Now شناخته می‌شود، و همانطور که می‌بینید، طبق فرمولاسیون اسم گذاری جدید، کمی دشوار است حدس بزنیم اسم این دستیار صوتی چه خواهد شد، چون عبارت گوگل اکنون هم در آن وجود دارد. و معلوم نیست عبارت Assistant چگونه در کنار واژه احتمالا Feed یا واژه ای دیگر، خواهد نشست. اما خب لازم نیست زیاد به مغز خود فشار آوریم، گوگل در روز 4 از ماه اکتبر، گوشی هوشمند اختصاصی خویش را رونمایی خواهد کرد، و یقینا تکلیف موضوع اسم گذاری هم آن روز مشخص خواهد شد، به هرحال حدسیات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.