ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

طراحی جدید گوگل پلاس در اختیار همگان قرار گرفت

+

گوگل پلاس امروز چند به‌روزرسانی ریز و درشت را دریافت کرد که ویژگی‌های بسیار خوب و کاربردی را به آن افزودند. با این به‌روزرسانی بزرگ، رابط کاربری جدید گوگل پلاس در اختیار همگان قرار گرفت که البته برای نخستین بار اواخر سال گذشته منتشر شده بود. رابط کاربری گوگل پلاس پاییز سال گذشته هم برای نسخه تحت وب و هم برای اپلیکیشن گوگل پلاس منتشر شده بود اما تنها در اختیار افرادی بود که قصد ورود به حساب کاربری خود را داشتند و سایر افرادی که عضو گوگل پلاس نبودند نمی‌توانستند این ظاهر جدید را ببینند. اما اکنون گوگل این رابط کاربری جدید را به صورت گسترده منتشر کرده و همگان می‌توانند از آن استفاده کنند. عرضه کامل این به‌روزرسانی چند روزی به طول می‌انجامد و سپس می‌توانید از آن استفاده کنید. گوگل می‌گوید اگر پس از دریافت رابط کاربری جدید، آن را مطابق با سلیقه خود ندانستید، می‌توانید به وسیله یک دکمه که بعداً قرار داده می‌شود به رابط کاربری قدیمی بازگردید.

تغییر رابط کاربری، بزرگ‌ترین ویژگی این به‌روزرسانی بود اما تنها ویژگی آن نبود و گوگل به موارد جدید دیگری نیز اشاره کرد. نخستین قابلیتی که امروز اضافه شده، امکان افزودن لینک‌ها و تصاویر به کامنت‌ها است. گوگل می‌گوید در راستای غنی سازی بخش کامنت‌ها این اقدامات را انجام داده و در آینده نیز انجام خواهد داد تا به کاربران کمک کند تجربه خوبی در استفاده از گوگل پلاس داشته باشند. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که اضافه شده، کنترل تایید پست‌ها است. این ویژگی به مدیران یک انجمن یا گروه اجازه می‌دهد تا بر روی ارسال پست‌های دیگر اعضای گروه نظارت داشته باشند و بتوانند خودشان این پست‌ها را جهت نمایش دادن تایید کنند.

onboarding-animate

بخش اعلانیه‌ها نیز به طور کامل بازطراحی شده‌ و اکنون به کاربران این امکان را می‌دهد تا فعالیت‌های اخیر را مشاهده و مدیریت کنند. آوردن ویژگی‌های جدید به گوگل پلاس از ماه فوریه آغاز شد یعنی زمانی که کاربران به صورت آنی اعلانیه‌های پست‌های جدید را دریافت می‌کردند، این فرآیند توسعه آغاز شده بود. صاحبان کسب و کار نیز از همین امروز می‌توانند رابط کاربری جدید گوگل پلاس را امتحان کنند. همان‌طوری که گوگل اعلام کرد، در طول هفته‌های آینده گوگل پلاس را از مرکز خدمات و اپلیکیشن‌های خود بر می‌دارد و به صورت جداگانه به توسعه آن خواهد پرداخت.

آیا شما نیز رابط کاربری جدید را تجربه کرده‌اید؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.