ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

بیایید یک مشعل المپیک را با هم نابود کنیم

+

کار اصلی مشعل المپیک این است که بدون اعتنا به هر اتفاقی بی‌وقفه روشن بماند. پیش‌ازاین هرگز در مورد سازمان درون این وسیله کنجکاوی نشده بود. به نظر شما چه چیزی باعث می‌شود یک مشعل المپیک هرگز خاموش نشود؟ یک ماده ماورایی؟ دوندگان وظیفه‌شناس؟ ارواح؟ پاسخ درست گاز فشرده است و یک بدنه بسیار مقاوم که احتمالا می‌تواند فشاری مشابه فشار ورود مجدد به جو را تحمل کند.

تهیه‌کنندگان ویدیویی که مشاهده خواهید کرد سعی دارند به درون مشعلی که برای المپیک امسال در ریو درست شده، دست یابند. اما این کار یک روز کامل از زمان آن‌ها را به‌علاوه سه عدد سنگ فرز که کچل شدند و چندین فیوز که سوختند، گرفت. این مشعل دقیقاً مثل یک تانک درست شده است. این مشعل از حلقه‌های متحدالمرکزی با پره‌های آلومینیومی و با ساختاری شبیه به تلسکوپ و مشابه بدن یک مار طراحی شده است و یک لوله گاز فنری در مرکز آن قرار دارد. این می‌تواند وجه تمایز مشعل المپیک ریو ۲۰۱۶ باشد.

پایه این مشعل درواقع محل قرارگیری منبع گاز است که به لوله مرکزی متصل می‌شود. سوخت از دسته به سمت بالا و جایی که یک خروجی شبکه‌ای ضد باد قرار دارد، حرکت می‌کند. این خروجی مثل فندک‌های بنزینی عمل می‌کند. عملکرد تلسکوپی مشعل ظاهراً فقط برای زیبایی صورت گرفته است اما این طراحی به شکل فوق‌العاده‌ای مهندسی است و منجر به دوام بالای این وسیله شده است.

شما را به دیدن این ویدیوی جذاب دعوت می‌کنم:

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.