ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تست حد تشعشع گوشی‌های موبايل وارداتی پيش از ورود به بازار

+

مديركل سرويس‌های راديویی سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديویی اعلام کرد که تمامی گوشی‌های موبايلی كه به صورت قانونی وارد كشور می‌شوند، از نظر ميزان تشعشع بررسی میشوند و در غير اين صورت اجازه ورود به بازار را ندارند.

به گزارش مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عظيم فرد با تاكيد بر اين كه تمامی گوشی‌هایی كه به صورت قانونی وارد كشور میشوند، قبل از ورود به بازار، بايد از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديویی، گواهی تاييد نمونه استاندارد حد تشعشع (SAR) را بگيرند، اظهار داشت: به طور قطع گوشی‌های موبايل، تشعشع قوی‌تری نسبت به آنتن‌های موبايل، در بدن انسان ايجاد میكنند اما با اين حال اگر حدود تشعشع را بر اساس استانداردهای جهانی رعايت كنند، مشکلی در استفاده از آن‌ها ايجاد نخواهد شد.

origوی در گفتگو با مهر، با بيان اينكه ميزان تشعشع گوشی‌های موبايل دارای استاندارد تعيين شده است، خاطرنشان كرد: براساس اين استاندارد كه تحت عنوان استاندارد SAR شناخته می‌شود، سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديویی به دقت گوشی‌هایی را كه رسماً وارد كشور مي شوند، تست و ارزيابی می‌كند. مديركل سرويس‌های راديویی سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديویی با بيان اين كه هر واردكننده گوشی موظف است كه با هزينه خود، گوشي‌های موبايل را برای تست، به رگولاتوری ارائه دهد، ادامه داد: اين گوشی‌ها طبق پروتكل‌های استاندارد ظرف ۲ روز در ۳ آزمايشگاه داخل كشور تست می‌شوند و طبق ضوابط رگولاتوری، گواهی تاييد نمونه می‌گيرند.

فرد همچنین اعلام کرد مواردی داشته‌ایم كه مدلی از برندهای مشهور، تشعشع بالاتر از حد مجاز داشته و مردود شده و اجازه ورود به بازار را پيدا نكرده است. وی با اشاره به اينكه حتی در صورت اصلاح ميزان تشعشع، گوشی بايد بار ديگر مورد تست در آزمايشگاه رگولاتوری قرار گيرد، گفت: بسياری از برندهای مشهور جهانی، محصولات خود را با كيفيت‌های مختلف به مناطق مختلف ارسال می‌كنند و كشورهایی كه دقت بيشتری دارند اين گوشی‌ها را قبل از ورود به بازار تست می‌كنند تا از استاندارد تشعشعات آن‌ها، اطمينان حاصل كنند. اگرچه اين محصولات از نظر ظاهری شبيه به هم هستند اما از نظر كيفيت با هم تفاوت دارند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
1

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.