ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اتفاق های خنده دار و عجیب در فروشگاه های اپل!

+

همه ی ما از سیاست‌ها عجیب کمپانی اپل در مورد کارکنان خود اطلاع داریم. حال سه تن از کارمندان سابق فروشگاه‌های اپل در مورد دنیای عجیب‌ و غریب یک کارمند چنین فروشگاه‌هایی با Thrillist، صحبت کرده‌اند. با ویاتک همراه باشید.

به گفته این سه کارمند، همیشه در چنین فروشگاه‌هایی اتفاقات عجیب و دیوانه کننده‌ای رخ می‌دهند برای نمونه هنگامی‌که اپل در حال توسعه‌ی آیفون 5 بود و پورت لایتنیگ را جایگزین پورت قبلی کرده بود، به کارمندان فروشگاه‌هایش این مسئله را بیان نکرده بود و برای آنها این مسئله رازی باقی‌مانده بود. حتی زمانی که کابل‌های جدید را به فروشگاه منتقل کردند نیز برای اینکه کارکنان از چنین تغییراتی خبردار نشوند. اسم روی جعبه‌های این کابل‌ها را به متصل‌کننده 30 پین تغییر داده بودند و هنگامی‌که محصول به‌طور رسمی معرفی شد تازه از طفره رفتن و بهانه‌ی اپل باخبر شدند.

همان‌طور که شما ممکن است تصور کنید، صاحبان آیفون برای اینکه هنوز بتوانند از گارانتی دستگاه برای تعمیر کردنش استفاده کنند، در مورد آسیب‌های وارده، همیشه با کارکنان بحث و مجادله دارند و سعی می‌کنند که حقیقت را هیچ‌گاه در این مورد بیان نکنند. برای نمونه یکی از مشتریان تلاش کرد که کارکنان فروشگاه را متقاعد کند که مایعی که داخل آیفونش ریخته شده است نوعی مایع است که هنگامی‌که توسط آدم فضایی‌ها ربوده‌شده بود به داخل دستگاه نفوذ کرده است! در نمونه‌ی دیگری مشتری با قطعات از هم جداشده‌ی آیفونش به فروشگاه قدم گذاشت و درحالی‌که نارضایتی خود را از کارکرد آیفونش بیان می‌کرد، از شدت عصبانیت با تفنگش چندین بار به آن شلیک کرد!

heres-what-its-really-like-to-work-in-an-apple-store

یکی از این کارکنان سابق در مورد نمونه عجیبی که می‌خواست سر کارکنان کلاه بگذارد گفت:

یکی از بدترین مشتریانی که تابه‌حال داشتم فردی بود که آیفونی تغییر شکل پیداکرده را جلوی من گذاشت و گفت که موبایلم کار نمی‌کند. من کاملاً مؤدبانه از او پرسیدم که چه اتفاقی افتاده و توضیح داد که او در حال صحبت با آیفون بوده است و یک‌دفعه آیفون بسیار داغ شد و شروع به سوختن کرد و سپس آیفون را پرتاب کرده و بعدازآن کاملاً اسیر شعله‌های آتش شده است. بعد از چنین توضیحی آیفون را به اتاق دیگری بردم و از هم بازش کردم و چیزی که دیدم باقی‌مانده‌هایی از مایع داخل دستگاه بود. وقتی آیفون را به او بازگرداندم و چیزی که دیدم را توضیح دادم او پاسخ داد که بعدازاینکه آتش گرفت، آیفون را به داخل سینک پرتاب کرده و شیر آب را روی آن باز کرده است. اما از توضیحات مسخره‌ی او کاملاً معلوم بود که دستگاه داخل آب قرارگرفته و برای خشک‌کردنش مجبور شده از ماکروویو، استفاده کند.

یکی از دیگر کارمندان سابق به صفحه‌نمایش ترک برداشته به‌عنوان بهترین راه برای تعویض آیفون به‌طور رایگان اشاره کرد. البته برای چنین تعویض‌های رایگانی باید از تمام مسائل در مورد دستگاهتان اطلاع داشته باشید. برای مثال در آیفون 6، دوربین مشکلی داشت که باعث می‌شد لنز دوربین پشتی به‌آرامی بلغزد و باعث شود که آیفون کج شود. اگر که بعد از انداختن آیفون و ترک برداشتن صفحه‌نمایش به فروشگاه مراجعه می‌کردید و می‌گفتید که دستگاه از دستم افتاد و صفحه‌نمایش آسیب دید باید هزینه‌ی تعمیر را نیز می‌پرداختید اما اگر به همان فروشگاه و همان فرد مراجعه می‌کردید و روی مشکل دوربین تمرکز می‌کردید، آیفون شما بدون هیچ هزینه‌ای تعویض می‌شد.
به نظر شما با توضیحات این افراد فروشگاه‌های اپل، مکانی جالب و سرگرم‌کننده برای کار کردن خواهند بود؟ اما این سه کارمند سابق مانند شما فکر نمی‌کنند و باور دارند که حل کردن و سروکله زدن با چنین مشکلات و افرادی بعدت از مدتی به‌کاری تکراری و روزمره تبدیل می‌شود. همچنین برای اپل نیز نگران نباشید زیرا که افراد بسیار زیادی دوست دارند که در چنین مکان‌های عجیبی کار کنند و یونیفرم‌های این فروشگاه‌ها را به تن کنند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.