ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تماشا کنید: این نقشه مسیر حرکت تمام کشتی‌ها را هم اکنون نشان می‌دهد

+

رهبران جهان در کنفرانس آب و هوا که در تاریخ ۲۵ نوامبر سال ۲۰۱۵ در پاریس برگزار شد قول دادند که تلاش خود را برای جلوگیری از تغییرات فاجعه‌آمیز آب‌وهوا انجام دهند، اما موضوعی که در این کنفرانس فراموش شد، توجه به کشتی‌های باربری بود که هرلحظه در حال آلوده کردن محیط‌زیست هستند.

طبق بررسی‌های انجام شده میزان آلوده سازی و اضافه کردن آلاینده‌ها به محیط زیست توسط کشتی‌های باربری برابر است با میزان آلودگی ایجاد شده توسط کل جمعیت کشور آلمان است، در همین راستا یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه کالج لندن با یک استودیو روزنامه نگاری دیجیتال با نام Kiln همکاری کرده و یک نقشه دیجیتالی را برای به نمایش گذاشتن میزان آلوده سازی این کشتی‌ها طراحی و ارائه داده‌اند.

sea-cargo-ship-containers_1239379505

این نقشه نشان می‌دهد که در هر لحظه بیش از ۱۰۰ هزار کشتی باری در حال انتقال محموله از یک کشور به کشور دیگر هستند، این تیم تحقیقاتی اطلاعات خود را از سازمان exactEarth که یک شرکت خدمات ردیابی کشتی از طریق ایستگاه‌های ماهواره‌ای و زمینی است به‌دست آورده است و پس از آن با جمع‌آوری اطلاعات مربوط به نوع موتور این کشتی‌ها میزان کربن اضافه‌شده به محیط‌زیست را محاسبه کرده است. این سازمان طبق اطلاعات جمع آوری شده پیش بینی می‌کند که با توجه به افزایش جمعیت در سال ۲۰۲۵ این کشتی‌ها به‌تنهایی ۱۷ درصد از اضافه شدن گازهای گلخانه ایبه محیط زیست را انجام می‌دهند که بسیار قابل توجه است.

شما در ادامه می‌توانید این نقشه جالب را مشاهده کنید، برای پخش شدن صوت بر روی گزینه پلی کلیک کنید و در صورت تمایل می‌توانید به هر نقطه از جهان که می‌خواهید بروید و نحوه حرکت کشتی‌ها را مشاهده کنید.

نظر شما در رابطه با این نقشه چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
1
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.