ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تماشا کنید: رباتی که شما را به‌راحتی در فوتبال دستی شکست خواهد داد

2

ربات‌ها پیوسته در حال پیشرفته شدن هستند. آنها در حال گرفتن شغل‌های مان هستند آنها به کودکانمان آموزش می‌دهند و حالا در این مورد جدید ما را در فوتبال دستی نیز شکست می‌دهند!

محققان موسسه‌ی پلی تکنیک فدرال لوزان واقع در سوئیس، رباتی طراحی کرده‌اند که می‌تواند انسان‌ها را در بازی محبوب فوتبال دستی به‌راحتی شکست دهد. محققانی که این ربات را توسعه داده‌اند توضیح نداده‌اند که دلیل آنها از ساخت چنین رباتی چه بوده است.

روند کار روبات به این‌گونه است که دوربینی در زیر میز قرار دارد که در هر ثانیه تا 300 تصویر را شکار می‌کند و کامپیوتری توسط این تصاویر موقعیت توپ را روی میز بازی پیش‌بینی و پردازش می‌کند. موتورها وظیفه‌ی حرکت دادن دسته‌ها و شوت کردن را بر عهده دارند و باید گفت که شوت‌هایشان بسیار قدرتمند و سریع است. با این حساب جای تعجب نیست که اگر هر انسانی که با آن مسابقه دهد ببازد.

محققان برای جالب کردن قضیه دو روبات را در برابر هم قراردادند تا با هم دیگر بازی کنند و این احتمالاً شاید سرنوشت دنیای ما نیز باشد که دو روبات عصبانی و تا بیخ مسلح رو در روی هم دوئل کنند حال مهم نیست فوتبال دستی باشد یا جنگ جهانی سوم!

ماشین گل زنی سوئیسی اولین روبات در زمینه‌ی چنین مسابقه‌هایی نیست در سال 2014 ژاپنی‌ها روباتی ساختند که  می‌توانست شمشیربازی کند یا روباتی که توانست نفر اول تنیس روی میز دنیا را در بازی نفس‌گیری شکست دهد. علاوه بر روبات‌ها هوش مصنوعی نیز پیشرفت بسیار خوبی را شاهد بود است. اوایل امسال بود که هوش مصنوعی توسعه‌یافته توسط گوگل به نام DeepMind توانست نفر اول دنیای بازی Go که بازی سخت‌تر و پیچیده‌تر از شطرنج است، را شکست دهد.

معلوم نیست که پیشرفت روبات‌ها تا به کی ادامه خواهد داشت و شاید روزی در کنار المپیک خودمان المپیک روبات‌ها را نیز برگزار کردیم در این زمینه DARPA روباتی تولید کرده است که حتی می‌تواند از قهرمان دوی صد متر دنیا، یوسین بولت، نیز سریع‌تر بدود.

اگر تابه‌حال خود را فوتبال دستی باز قاهری می‌دانستید وقتش رسیده نظر خود را تغییر دهید. ربات‌ها با کسی شوخی ندارند!

در ادامه شما را به تماشای ویدیویی در این رابطه دعوت می کنیم

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
1
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
هیوا رحیمیعلی Recent comment authors
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین رای
علی
مهمان
علی

…محققانی که این ربات را توسعه داده‌اند توضیح نداده‌اند …

‘توسعه داده اند’ یعنی چی؟ یعنی یک روباتی بوده و اون رو وسعتش دادند یا بزرگتر و پهن ترش کردن؟!

باید می نوشتید ‘ساخته اند’ چون معنی develop در درجه اول و دوم و…هست: ساختن، بوجود آوردن… و در آخر، ‘توسعه دادن’
آقای مترجم…


© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.