ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تماشا کنید: رباتی که برای شما ساندویچ درست می‌کند

+

همه‌ی ما در تصوراتمان زمانی را مصور کرده‌ایم که ربات‌های سرآشپز در تمام خانه‌ها حاضر باشند و هر غذایی که ما دوست داریم را برایمان آماده کند اما متأسفانه ربات‌ها برای انجام این کار آن‌قدر پیشرفته نیستند.

محدودیت‌های موجود برای سیمون گیرتز،سازنده‌ی ربات‌های کم‌ارزش و بی‌کیفیت، مهم نبوده است و وی دست به توسعه‌ی رباتی ساده زده است که بتواند ساندویچ موردعلاقه‌اش را برایش آماده کند. گیرتز رباتش را در ویدیویی با عنوان ربات ساندویچ ساز در یوتیوب منتشر کرده است و در نظر دارد که توسط این ویدیو، توانایی‌های یک بازوی رباتیک را نشان دهد.

البته خیلی جای تعجب نیست که ربات داخل ویدیو، نمی‌تواند بفهمد که چگونه توسط بازوی خود و یک چاقوی پلاستیکی، کره‌ی بادام‌زمینی را از شیشه خارج کند و به نان ساندویچ بمالد. گیرتز در صفحه‌ی خود در وب‌سایت یوتیوب در این مورد نوشت:

بازوی رباتیکی برای دست کردن ساندویچ به کمک دوستم فیونا رولاندر و کنترل از راه دور استوارت مک کونل، توسعه دادم. لوازم بسیار خوبی برای توسعه‌ی ربات بودند اما در آخر ربات نتوانست هیچ غذایی تولید کند.

گیرتز پیش از آن نیز ربات‌هایی همچون صبحانه ساز، ریز ریزکننده‌ی هویج، ربات کف زن، کوتاه کننده‌ی مو را ساخته بود که البته هیچ‌کدامشان به‌درستی کار نکردند. شما می‌توانید ویدیوی این ربات را از زیر مشاهده کنید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.