ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تماشا کنید: تکنولوژی و مهندسی تحسین‌برانگیز در هواپیمای جنگ جهانی اول

۱

اگر شما هم از یکی علاقه‌مندان به تاریخ جنگ‌های جهانی اول و دوم باشید حتماً می‌دانید که یکی از ابزارهای جنگی در آن زمان هواپیماهایی بودند که با مهندسی تحسین‌برانگیزی برای شرایط مختلف جنگی طراحی شده بودند.

همان‌طور که می‌دانید بسیاری از این هواپیماها به گونه‌ای طراحی‌شده بودند که دقیقاً خروجی گلوله در پشت ملخک آن قرارگرفته بود و با نگاهی به این‌گونه هواپیماها تصور می‌شد که ممکن است در برخی شرایط گلوله به ملخک برخورد کند و حادثه ایجاد کند، اما جالب است بدایند که امکان برخورد گلوله کاملاً صفر است و محال است این اتفاق رخ دهد.

هواپیمای جنگ جهانی

برای توضیح این موضوع به‌تازگی ویدیویی منتشر شده است که نحوه عملکرد این هواپیماها را با دوربینی که توانایی ضبط ویدیو با ۱۲۰,۰۰۰ فریم بر ثانیه را دارد به تصویر کشیده است، در این ویدیو به خوبی می‌توان متوجه شد که لحظه خروج گلوله با ملخک هواپیما هماهنگ است و تنها لحظه‌ای قبل از عبور پره از جلوی خروجی گلوله، عملیات شلیک انجام می‌شود درواقع مهندسین زمان جنگ جهانی این کار را با دنده همگام‌سازی انجام داده‌اند، برای فهمیدن این موضوع شمارا به تماشای این ویدیو دعوت می‌کنم.

700px-sopwith-kauper_gear

البته پیشنهاد می‌کند این ویدیو را تا انتها تماشا کنید تا ببینید اگر این دنده همگام‌سازی به خوبی عمل نکند چه اتفاقی رخ خواهد داد.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

1 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

مرتب سازی:   جدید ترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
بهنام
بهنام
مهمان
2 سال 7 روز قبل

کدوم ویدیو؟؟!!!!!!!!! اصلا ویدیویی نیست که بخوایم تماشا کنیم

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.