ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

گزارش مالی اپل فردا منتشر می‌شود؛ رکودی دوباره بعد از ۱۴ سال!

+

نزدیک یک ماه از پایان سه ماهه سوم ۲۰۱۶ می‌گذرد و برخی کمپانی‌ها چندین روز قبل و برخی هم به تازگی و برخی هم مثل اپل فردا یا پس فردا گزارش مالی خود را منتشر خواهند کرد. نکته جالب در مورد گزارش مالی اپل، افت درآمد این کمپانی برای اولین بار در طی ۱۴ سال گذشته است.

اپل فردا گزارش مالی چهارمین سه ماهه، از سال مالی خود را منتشر خواهد کرد. در محاسبات مختص سال مالی کمپانی، این چهارمین سه ماهه در سال ۲۰۱۶ است، اما با احتساب دقیق تاریخ، گزارش مالی فردا، مربوط به بازه زمانی سه ماهه متهی به سپتامبر است. از اطلاعات موجود، مشخص است که گزارش مالی این دوره اپل، اخبار ناخوش‌ آیندی در بر خواهد داشت. بر اساس پیش‌بینی وال استریت، درآمد کل اپل در سال مالی ۲۰۱۶، برابر با ۲۱۵٫۶۷ میلیارد دلار خواهد بود که این در مقایسه با درآمد کل اپل در سال مالی ۲۰۱۵، که برابر با ۲۳۳٫۷۲ میلیارد دلار بوده، نشان دهنده کاهش درآمد ۱۸٫۰۵ میلیراد دلاری است. مشابه این اتفاق، قبلا در سال ۲۰۰۱ برای اپل افتاده بود.

در سال ۲۰۰۱ درآمد کل اپل برابر با ۵٫۳۶ میلیارد دلار بود که در مقایسه با سال قبل از ان، یعنی سال ۲۰۰۰ که این میزان برابر با ۷٫۹۸ میلیارد دلار بود، یک افت ۳۳ درصدی را برای کمپانی ثبت کرد. اکنون بعد از ۱۴ سال، دوباره شاهد افت در درآمد اپل هستیم، به این معنی که در طول ۱۴ سال گذشته، اپل هر سال در حال رشد و افزایش درآمد بوده است. وال استریت، درآمد اپل برای سال آینده میلادی، یعنی سال ۲۰۱۷ را هم با رقم ۲۲۵٫۶۶ میلیارد دلار پیش‌بینی کرده است که اگر این پیش‌بینی محقق شود، اپل نسبت به سال ۲۰۱۶ شاهد رشد، اما در مقایسه با سال ۲۰۱۵، هنوز هم یک افول را تجربه خواهد کرد.

سوال این است که آیا اپل خواهد توانست باز هم به مثابه سال ۲۰۰۱ سوار یک موج پیشرفت شده و باز هم ۱۴ سال بدون هیچ افتی به راه خود ادامه دهد؟ قطعا پاسخ به این سوال برای پیشگوها هم کار راحتی نیست.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.