ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

شایعات خبر از به فروش رفتن توییتر می‌دهند: گوگل و Salesforce در میان مشتریان

+

منبعی ناشناس بیان کرده است که کمپانی توییتر نشانه‌هایی از علاقه دیگر کمپانی‌های حاضر در بازار فناوری و مدیا دریافت کرده است و بر اساس گفته‌های این منبع، گوگل و Salesforce(کمپانی پردازش ابری واقع در سانفرانسیسکو آمریکا) نیز در لیست خریداران این شبکه اجتماعی قرار دارند.
بر اساس گفته‌های تحلیل گران وال‌استریت، افرادی که به دنبال خرید توییتر هستند تنها قابلیت‌های اجتماعی آن را در نظر ندارند و همچنین به داده‌هایی که توسط مشترکین تولید می‌شوند نیز چشم دارند. توییتر در طول یک سال گذشته تلاش بسیاری برای افزایش کاربران خود کرده است و از اقداماتی که انجام داده است می‌توان به پخش زنده NFL(فوتبال آمریکایی) اشاره کرد که هفته گذشته با تحسین‌های بسیاری همراه بود. توییتر همچنین پریسکوپ را در مالکیت خود دارد که به کاربران اجازه می‌دهد توسط موبایل یا دوربین به استریم زنده بپردازند.
قیمت سهام این شرکت از سال 2013 که به طور عموم منتشر شده است، همیشه دست‌وپا زده است. هر سهم توییتر در ابتدا نزدیک به 26 دلار قیمت داشت که حتی به 50 دلار به ازای هر سهم نیز رسید اما تبلیغات ضعیف توییتر درزمینه افزایش کاربران، صدمات جدی به کمپانی وارد کرد. ارزش کمپانی توییتر در حال حاضر حدود 15.5 میلیارد دلار می‌باشد و با توجه به پاداش احتمالی، هر فردی می‌تواند با 20 میلیارد دلار این کمپانی را به مالکیت خود درآورد. کمپانی توییتر در سال 2013 ارزشی حدود 40 میلیارد دلار داشت که از آن زمان افت بسیار زیادی را شاهد بوده است.
بعد از مطرح‌شدن این شایعه، قیمت هر سهم توییتر به 22 دلار رسید که تقریباً 3.5 دلار افزایش را نشان می‌داد. نظر شما در مورد فروش توییتر چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.