ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

گزارش مالی توییتر منتشر شد؛ افزایش کاربران جدید، کاهش سود

+

گزارش مالی جدید توییتر، داستانی را برای ما بیان می‌کند که بارها شنیده‌ایم، ثابت ماندن نرخ افزایش پیوستن کاربران جدید در کنار افت سود خالص کمپانی، توییتر تا ۳۰ ژوئن سال جاری ۶۰۲ میلیون دلار درآمد کسب کرده است که این رقم ۱۰۷ میلیون دلار افت را نشان می‌دهد

طبق گفته‌های خود کمپانی، شبکه‌ی اجتماعی توییتر، در ماه ۳۱۳ میلیون کاربر فعال دارد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳ درصد پیشرفت داشته است. همه‌ی ما می‌دانیم که تنها منبع درآمد توییتر تبلیغات است و در این مدت تبلیغات، ۵۳۵ میلیون دلار از کل درآمد، یعنی ۶۰۲ میلیون دلار را پوشش داده است. همچنین طبق آمار ۸۹ درصد درآمد به‌دست‌ آمده توسط موبایل‌ها بوده است. درآمد به‌دست‌ آمده توسط تبلیغات ۱۸ درصد پیشرفت کرده است و در تماسی که منابع معتبر با یکی از سرمایه‌گذاران توییتر به نام آدام بین داشته‌اند، خاطر نشان کرده است که تبلیغات ویدیویی بیشترین تأثیر را در درآمد حاصل از تبلیغات داشته است.

توییتر امسال به‌ منظور افزایش درآمد از سرویس جدید پخش زنده که بیشتر برای رخدادهای ورزشی و سیاسی استفاده می‌شود، پرده برداری کرد. همچنین ویژگی‌های جدیدی را به سرویس استریم زنده پریسکوپ اضافه کرده است. توییتر برای استفاده‌ی راحت‌تر کاربران محدودیت اندازه‌ی تصاویر GIF را به ۱۵ مگابایت افزایش داد و قابلیت نقل‌قول کردن توییت‌ها را نیز به این شبکه‌ی اجتماعی اضافه کرد. همچنین خبرهایی نیز از اضافه کردن نوعی بازی واقعیت افزوده به توییتر توسط توسعه دهنده‌ی سابق رابط کاربری اپل شنیده می‌شود.

مدیرعامل توییتر،جک دورسی دیروز در مورد گزارش جدید بیان کرد:

jack Dorsey-qoutation

ما، سود مستقیمی را از تغییرات اخیر محصولاتمان که باعث افزایش استفاده از آن‌ها نیز شده است، دیده‌ایم. ما بر روی بهبود سرویس‌هایمان همانند استریم زنده‌ی رخدادها و تفاسیر در مورد آن‌ها به منظور سریع‌تر و آسان‌تر کردن استفاده‌ی از آن‌ها، تمرکز خواهیم کرد.

توییتر امسال قدم‌های جدی را برای بهبود پاسخ‌گویی به تعرض و آزار و اذیت کاربران برداشته است. برای نمونه مشاوران امنیتی را از سازمان‌هایی همانند GLAAD و شبکه‌ی ملی برای پایان دادن به خشونت‌های داخل توییتر استخدام کرده است.

جک دورسی همچنین بیان کرده است که به دنبال تبدیل توییتر به مکانی امن و قابل اعتماد است:

jack Dorsey-qoutation

ما امیدواریم که گفتمان مدنی بین تمام کاربران بیشتر شود. من خود تاکید دارم که گفتمان مدنی در این شبکه‌ی اجتماعی وجود دارد اما تخلف و سوءاستفاده کردن‌ها نباید بخشی از این گفتمان باشند. چنین اقدامات زشتی باعث پایان دادن به مکالمات بین ملت‌ها می‌شوند. همچنین اگر ما اجازه‌ی شنیده شدن صدا و عقیده‌ی افراد را به خاطر ترس از اذیت و آزار ندهیم، آزادی عقیده و بیان معنی پیدا نمی‌کند، البته هیچ‌کس لایق مورد آزار و اذیت قرار گرفتن نیست و چنین کارهایی هیچ جایی در توییتر ندارند. ما می‌دانیم که در برخورد با چنین افرادی خوب عمل‌ نکرده‌ایم و می‌دانیم که باید در این مورد بهتر عمل کنیم.

جک دورسی حال یک سال است که به‌طور کامل پست مدیرعاملی این کمپانی را بر عهده دارد. وی سال گذشته با کاهش سود کمپانی و کاهش رشد پیوستن کاربران جدید، جای مدیرعامل پیشین، دیک کاستولو را گرفت. توییتر هیچ‌گاه، نتوانسته که کاربران زیادی را همانند فیس‌بوک و اینستاگرام به خود جذب کند و همیشه به دنبال درآمدی همچون دو شبکه‌ی اجتماعی نام برده بوده است و امیدوار است که با تغییرات جدید به چنین هدفی دست پیدا کند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.