ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

قابلیت تائید هویت دو مرحله‌ای به نرم‌افزار واتس اپ اضافه شد

+

این روزها که دنیای تکنولوژی درحال‌توسعه است وجود ابزارها و نرم‌افزارهای ارتباطی همچون برنامه‌های پیام‌رسان به یک امر ضروری تبدیل شده است، ازاین‌رو توسعه‌دهندگانی همچون واتس اپ همواره در تلاش هستند که نرم‌افزار خود را در برابر هک و رخنه امن نگاه دارند.

یکی از اهداف اصلی تیم توسعه‌دهنده واتس اپ در این سال‌ها این بوده که احساس امنیت را به کاربرانش هدیه کند، این موضوع زمانی که توسط فیس‌بوک خریداری شد سرعت و قوت بیشتری به خود گرفت اوایل امسال بود که واتس اپ قابلیت رمزگذاری را در برنامه خود فعال کرد که این امکان را می‌دهد که تمامی پیام‌ها از ابتدا تا انتها رمزگذاری شوند، در همین راستا حال شاهد اضافه شدن یک قابلیت امنیتی دیگر به این نرم‌افزار هستیم.

whatsapp-two-factor

این قابلیت همان چیزی است که در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها و سرویس‌ها زا آن بهره می‌برند، این قابلیت همان تائید هویت دو مرحله‌ای است، این ویژگی یک سطح امنیتی دیگری را به اکانت کاربران اضافه می‌کند که این امر باعث امنیت دو برابر و جلوگیری از دسترسی افراد دیگر به اکانت شما می‌شود. البته این قابلت هم‌اکنون تنها در نسخه بتای نرم‌افزار فعال‌شده و به‌زودی به نسخه رسمی نیز اضافه خواهد شد.

whatsapp-enable-two-factor

پس از دریافت این قابلیت، برای وارد شدن به اکانت واتس اپ باید یک ایمیل را به نرم‌افزار معرفی کرد تا یک رمز ۶ رقمی برای شما ارسال شود و تنها با آن رمز می‌توان به اکانت دسترسی داشت. جالب است بدانید که بدون داشتن این کد ۶ رقمی قادر به تأیید شماره تلفن خود تا ۷ روز نخواهید بود. این به این معنی است که اگر کد ۶ رقمی را فراموش کنید و هیچ‌گونه ایمیلی برای نرم‌افزار تعریف نکرده باشید بعد از ۷ روز تنها می‌توانید نرم‌افزار را همچون سابق فعال کنید اما خبری از پیام‌های در حال انتظار و خوانده‌نشده شما وجود نخواهد داشت.

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.