ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اوبر بر روی پروژه نقشه‌برداری جهانی ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند

+

این که اوبر برای ارائه بهتر سرویس‌ها همواره به فکر بهبود کیفیت نقشه‌هایش است چیز عجیبی نیست، اما گویا این شرکت بیش از آن چیزی که شما فکر می‌کنید به این بخش اهمیت می‌دهد! به تازگی گزارشی از سوی Financial Times منتشر شده که در آن گفته شده اوبر قصد دارد ۵۰۰ میلیون دلار را در پروژه نقشه‌برداری جهانی سرمایه‌گذاری کند که باعث افزایش حجم جزئیات جغرافیایی نقاط مشخص اشتراک گذاری خواهد شد. این مبلغ شاید برای شرکت‌های بزرگ ناچیز باشد اما برای اوبر اصلاً این طور نیست، جالب است بدانید که این شرکت از زمان تاسیس تا به امروز تنها ۱۳٫۵ میلیارد دلار درآمد داشته است و سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری برای این شرکت بی اندازه سنگین است.

این منبع هنوز دقیقاً اعلام نکرده که اوبر می‌خواهد این پول‌ها را در چه جاهایی هزینه کند اما می‌توان به راحتی حدس زد که دقیقاً کجای کار سرمایه بیشتری را می‌طلبد. به عنوان مثال، نقشه‌برداری جهانی گروهی از ماشین‌ها را می‌طلبد که در خیابان‌های شهرها پرسه بزنند. همچنین اوبر برای آن‌ که بتواند اطلاعات نقشه‌های با رزولوشن بالا را به‌روز نگه دارد، باید طبق قرادادش با DigitalGlobe مبلغ زیادی را به این شرکت پرداخت کند. این‌ها تنها بخشی از جاهایی هستند که اوبر باید پول بیشتری را در آن‌ها هزینه کند.

به هر حال مهم نیست که اوبر چقدر سرمایه‌گذاری می‌کند، در هر صورت در آینده چند برابر این پول را به جیب خواهد زد و مطمئناً نتیجه خوبی از این کار می‌گیرد. این شرکت در حال حاضر از سرمایه‌گذاری در برنامه‌های آینده‌نگرانه هیچ باکی ندارد، آینده‌ای که در آن اتومبیل‌های خودران خیلی معمول خواهند شد و مطمئناً برای آن‌که شما را در محلی خاص سوار کرده و به مقصد مورد نظرتان برسانند، به یک نقشه دقیق نیاز دارد، این نقشه دقیق درست همان چیزی است که اوبر امروز بر روی آن سرمایه‌گذاری می‌کند اما در آینده بهره آن را می‌برد. اما در زمان حال، این پروژه می‌تواند وابستگی اوبر به گوگل را به حداقل ممکن برساند (این برای اوبر بسیار مهم است چراکه به زودی گوگل احتمالاً به رقیبش تبدیل خواهد شد) و همچنین باعث افزایش رضایت مشتریان شود، چراکه دیگر نیازی نیست مشتریان خودشان در میان این ازدحام و شلوغی خسته کننده شهر آدرس را به راننده بدهند.

نظر شما در خصوص این اقدام اوبر چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.