ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

یوبی‌سافت در جشن سی سالگی خود، بازی رایگان هدیه می دهد!

+

کمپانی یوبی‌سافت به واسطه هنر‌نمایی های خارق‌العاده خویش در عرصه هنر بازی‌های ویدیویی، برای عام و خاص شناخته شده است. این کمپانی به سی سالگی خود رسیده است و به همین مناسبت قصد دارد به صورت رایگان، به کاربران خویش بازی هدیه دهد. با ما همراه باشید.

همان‌طور که نام بردن از یوبی‌سافت خاطرات بسیاری را برایمان زنده می‌کند، به زبان اوردن اسم بازی شاهزاده ایرانی نیز حس مشابهی در وجود هر تک تک ما زنده می کند. در کل هنر چیزی نیست که فراموش شود و این به ویژه در مورد بازی‌های رایانه‌ای که علاوه بر جنبه‌های هنری، ابعاد لذت بخشی نیز دارند، صادق است. بازی شاهزاده ایرانی را هر ایرانی می‌شناسد. خبر خوب اینکه یوبی‌سافت قصد دارد به مناسبت سی سالگی خود این بازی را به صورت رایگان اهدا کند.

خبری بهتر از خبر فوق هم برایتان داریم، و آن اینکه یوبی‌سافت قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۶، هر ماه یک بازی را به همین شیوه به صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان بگذارد و این یعنی چیزی حدود ۶ بازی رایگان. یوبی‌سافت به اندازه‌ای مشهور هست که بدانیم بازی‌های ساخت این کمپانی از چه کیفیت و محتوای بی‌نقصی برخوردارند، از این رو نمی‌توان بین بازی‌های این کمپانی فرق گذاشت. به هرحال بازی رایگان این ماه یوبی‌سافت Prince of Persia: The Sands است.

prince-of-persia-sands-of-time-video-game-wallpaper-2

بازی شاهزاده ایرانی اما نزد ما اهمیتی دو‌چندان نسبت به سایرین دارد، و دلیل آن هم از اسم بازی مشخص است. اما همه چیز به اسم و داستان بازی ختم نمی‌شود. می‌دانیم که این بازی در سال ۲۰۰۳ منتشر شد و اگر اکنون بخواهیم بازی را قضاوت کرده و نقد کنیم، باید به محیط گیم‌پلی و گرافیک کارتونی آن اشاره کنیم و قطعا ذوق چندانی هم نخواهیم کرد. اما اگر تصور کنیم ۱۳ سال پیش یک چنین بازی‌ای روی کار آمده، اوضاع دگرگون می‌شود. ۱۳ سال پیش المان‌هایی در این بازی داشتیم که سال‌ها بعد وقتی الطایر را در ماسیاف به سمت المعلم هدایت می‌کردیم برایمان تداعی شده و یادمان می‌آمدند و احتمالا همگی در آن لحظه لبخندی به لب می‌آوردیم. ۱۳ سال پیش، وقتی که کوچک بودیم در برابر برخی از معمای‌های این بازی که اکنون بسیار ساده تلقی می‌شوند، کم می‌آوردیم و نامید می‌گشتیم، اما ناگهان با یافتن ترجمه راست و غلط یک یا دو کلمه از راهنمای معماها، به طرز معجزه آسایی موفق به حل آن می‌شدیم و به ادامه بازی می‌پرداخیتم و احساس می‌کردیم که یک قهرمان واقعی هستیم.

برای دانلود یک نسخه رایگان از این بازی برای خودتان، باید به وبسایت یوبی‌سافت مراجعه کرده در آن عضو شوید و توسط نرم‌افزار پلتفرم Uplay بازی را دانلود کنید. یک بار دیگر یادآوری می‌کنیم که یوبی‌سافت تا پایان سال هر ماه یک بازی کلاسیک از دل گنجینه‌های خود بیرون کشیده و به رایگان به همه دوست‌دارانش هدیه خواهد کرد. پس منتظر هدیه‌های ماه‌های آینده هم باشید.

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.