ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

یک شرکت خصوصی آمریکایی می‌خواهد که یک کاوش‌گر را به ماه ارسال کند

+

اگر شما یک شرکت خصوصی آمریکایی که می‌خواهد به ماه کاوش‌گر ارسال کند را اداره می‌کنید، برای دریافت مجوزهای لازم با چه کسی صحبت می‌کنید؟ این سوالی است که پاسخش را شرکت Moon اکسپرس به خوبی می‌داند زیرا به تازگی موفق شده اجازه نامه دفتر تجاری حمل و نقل فضایی اداره هوانوردی فدرال را برای سفر به ماه دریافت کند! این حرکت که با کمک ناسا، وزارت دفاع ایالات متحده و کاخ سفید انجام می‌گیرد، به شرکت خصوصی Moon اکسپرس این امکان را می‌دهد که در سال ۲۰۱۷ یک کاوش‌گر که به ابزار علمی مجهز می‌شود را بر روی سطح ماه فرود بیاورد. این کار به هیچ قانون جدیدی نیاز ندارد، اگرچه ناسا در طول این ماموریت به شرکت Moon اکسپرس راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌دهد.

انجام این ماموریت یک حرکت بسیار مهم در زمینه پروازهای فضایی خصوصی است و ارائه نخستین مجوز انجام چنین پروازی به شرکت Moon اکسپرس، ابهاماتی که در خصوص پروازهای فضایی به مکانی فراتر از مدار زمین وجود داشتند را از بین می‌برد. این مجوز برای شرکت‌هایی همچون اسپیس‌اکس که می‌خواهد در سال ۲۰۱۸ کاوش‌گری را بر روی مریخ فرود بیاورد بسیار حیاتی است، چراکه یک چنین شرکتی اصلاً نمی‌خواهد که خود را درگیر کاغذ بازی‌ کند و وقتش را برای دریافت مجوز پرواز هدر دهد.

در نهایت، یک چنین شیوه‌های نظارتی باید ساده‌تر شوند تا به شرکت‌های خصوصی این اجازه را بدهند که بتوانند به اعماق فضا سفر کرده و به کاوش بپردازند و دیگر محدودیتی بر سر راه آن‌ها نباشد و تکنولوژی فضایی از انحصار دولت و ناسا خارج شود. وارد شدن شرکت‌های خصوصی به عرصه رقابت‌های فضایی می‌تواند هم باعث پیشرفت ناسا شود و هم این صنعت با سرعت بیشتری به پیش برود.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.