ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

ارتش ایالات متحده نگران شکست در جنگ هوش مصنوعی است

+

ایالات متحده آمریکا هم اکنون بزرگ‌ترین و قدرت‌مندترین ارتش جهان را در اختیار دارد اما این ارتش نیز همانند نیروهای دفاعی سایر کشورها دارای آسیب پذیری‌های خاص خود است. ارتش ایالات متحده برای تقویت نیروی دفاعی خود در برابر حملات سایبری وقت زیادی را صرف کرد و این کار بیش از حد به طول انجامید و حالا مشخص شده که باز هم این کمبود وقت در زمینه هوش مصنوعی نیز در حال تکرار شدن است. به تازگی گزارشی جدید از سوی وزارت دفاع ایالات متحده منتشر شده و در آن آمده است که این کشور باید “اقداماتی فوری” را در جهت توسعه فناوری جنگ هوش مصنوعی در دستور کار خود قرار دهد. اخیراً مطالعات نشان داده‌اند که تحقیقات دانشگاهی و خصوصی در زمینه فناوری‌های خودران و هوش مصنوعی، بسیار جلوتر از نیروهای آمریکایی هستند. بنابراین امکان این وجود دارد که بازهم شاهد تکرار اتفاقاتی باشیم که در جنگ سایبری رخ دادند.

البته وزارت دفاع در این خصوص پیشنهادی دارد که شاید بتواند کمک کننده باشد. وزارت دفاع پیشنهاد می‌دهد که پنتاگون باید در مورد فناوری‌ها و توانایی‌های دیگر کشورها در زمینه هوش مصنوعی اطلاعات بیشتری را جمع‌آوری کند و سپس راه‌حل‌های مقابله‌ای را ایجاد و اجرا کند به عنوان مثال ارتش بتواند در مقابل وسایل جنگی ایستادگی کرده و تشکیلات خودران را فریب داده و یا از بین ببرد و تمامی این‌ها با دانستن توانایی‌های عملیاتی دیگر کشورها محقق می‌شوند. وزارت دفاع می‌گوید که ایالات متحده باید مانند توسعه سلاح‌های مدرن برای میدان‌های نبرد، در جهت توسعه و آزمایش یادگیری هوش مصنوعی نیز منابع بیشتری را اختصاص دهد.

در حال حاضر هیچ تضمینی وجود ندارد که نشان دهد مقامات ایالات متحده به این توصیه‌ها توجه می‌کنند و یا آن را ضروری می‌بینند اما خوش‌بختانه دلایل بسیاری وجود دارند که نشان می‌دهند ارتش آمریکا نباید بنشیند و دست روی دست بگذارد. مقامات وزارت دفاع هشدار داده‌اند که کشورهای رقیب همچون روسیه و چین، در جهت ساخت و توسعه ربات‌های خودران و قاتل سیاست‌هایی با “محدودیت کم‌تر” را اعمال کرده‌اند و سخت‌گیری‌های آمریکا را ندارند. وزارت دفاع می‌گوید لزومی ندارد که آمریکا دنباله‌رو شیوه آن‌ها باشد بلکه باید آن‌قدری بر روی این فناوری کار کرده باشد که بتواند در مقابل سیستم‌های هوش مصنوعی رقبا ایستادگی کرده و یا حملات آن‌ها را دفع و خنثی کند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.