ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

هواپیمایی بدون سرنشین برای انتقال نمونه‌های پزشکی

+

چند سالی است که هواپیماهای بدون سرنشین برای مقاصد مختلف به پرواز در می‌آیند. حال شرکتی به نام Vayu یک هواپیمای بدون سرنشین را طراحی کرده است که می‌تواند نمونه‌های پزشکی چون نمونه خون را با موفقیت به مکان‌ها دوردست منتقل کند. این هواپیمای بدون سرنشین تاکنون توانسته نمونه‌های پزشکی را با موفقیت از روستاهایی در ماداگاسکار به یک آزمایشگاه مرکزی برای بررسی منتقل کند. پروازهای متعددی به منظور اثبات عملی بودن استفاده از تکنولوژی بر روی زمین‌های پر از تپه صورت گرفته است.

هواپیمای بدون سرنشین Vayu دارای ویژگی‌هایی ترکیبی از یک کوداپتور و یک هواپیمای با بال ثابت است و می‌تواند پرواز عمودی نیز داشته باشد که به روند فرود آمدن و برخاستن آن در مناطق مختلف کمک می‌کند. این هواپیما به هیچ باند پروازی برای فرود آمدن نیاز ندارد و می‌تواند بر روی پارکینگ‌ها، پشت بام‌ها و هر سطح صاف دیگری فرود بیاید.

این هواپیما قادر است ۴٫۵ پوند (۲ کیلوگرم) بار را برای حدود ۴۰ مایل (۶۰ کیلومتر) حمل کند و در حال حاضر در حال کار بر روی این هواپیما هستند تا دامنه پروازی آن را به ۶۰ مایل (۱۰۰ کیلومتر) برسانند. در ادامه ویدیویی از این هواپیمای بدون سرنشین را مشاهده می‌کنیم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.