ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اپراتور ورایزون هم فروش نوت ۷ را متوقف کرد

+

بعد از AT&T و T-Mobile که فروش نوت ۷ سامسونگ را متوقف کرده و تایید کردند که سامسونگ تولید این گوشی را کلا متوقف کرده است، وایزون هم همین سیاست را اتخاذ کرده و اعلام کرد دیگر نوت ۷ به فروش نمی‌رساند.

در حال حاضر دو نوع نوت ۷ در بازار و در اختیار مصرف کنندگان است. یکی نوت ۷ فابریک و اصل است، و نوع دیگر نوت ۷ای است که در طی فراخوان تحویل گرفته شده و بعد از به اصطلاح رفع عیب به مالک خویش بازگردانده شده است، در این مورد باید به اطلاع برسانیم که مالکین هر دو نوع از این نوت ۷ها، هنوز هم می‌توانند گوشی خویش را با یک مدل دیگر از گوشی‌های سامسونگ تعویض کنند.

ورایزون هم مثل بقیه اپراتورها، هنگامی که یک نوت ۷ تعویض شده رفع عیب شده در یکی از خطوط هوایی Southwest دچار آتش‌سوزی شد و همچنین بعد از انتشار گزارش‌های مبنی بر آتش گرفتن نوت ۷ های تعویضی بیشتر در دیگر نقاط جهان، تصمیم گرفته که فروش این گوشی را کلا متوقف کند، که تصمیم درستی هم به نظر می‌رسد. در حال حاضر باید منتظر بنشینیم و ببینیم مسولین کمپانی‌ها چه تصمیماتی اتخاذ خواهند کرد، ورایزون در رابطه با مسولیت خود، وارد مذاکره با سامسونگ شده تا تصمیماتی هم برای دیگر نگرانی‌های موجود بگیرند، مثل نوت ۷ های باقی‌مانده که اکنون در دست کاربران هستند. البته خود سامسونگ نیز اعلام کرد که اپراتورها و خرده فروشی‌ها باید فروش گلکسی نوت ۷ را متوقف کنند.

همه این قضایا دست به دست هم داده‌اند تا تراژدی نوت ۷ را تبدیل به یک فاجعه تمام عیار برای سامسونگ کنند. سامسونگی که طلایه‌دار پلتفرم اندروید است و تنها رقیب جدی برای اپل و آی‌فون‌ها محسوب می‌شود، وقتی دچار چنین فاجعه‌ای می‌شود، امواج این فاجعه، فقط متوجه خود کمپانی نخواهد بود و اثرات آن در جای‌جای بازار اندروید و بازار موبایل دنیا لمس خواهد شد. سامسونگ آوازه بلند بالایی دارد و کنار گذاشتن نوت ۷ به عنوان یک مهره سوخته و کشتن آن در حالی که حتی خیلی‌ها از نزدیک آن را ندیده‌اند، با شرایط پیش آمده، نمی‌تواند بحران‌های خاصی برای کمپانی پدید آورد. از این رو هرچند نوت ۷ نمی‌تواند سامسونگ را به زیر بکشد، ولی قطعا مثل لکه‌ای تیره در تاریخچه این کمپانی، تا ابد جا خوش خواهد کرد.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.