ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

ورایزون به دنبال خرید یاهو با پیشنهادی ۵ میلیارد دلاری است

+

احتمالاً به یاد دارید که سال گذشته ورایزون، AOL(شرکت آمریکایی سرویس‌دهنده‌ی اینترنتی و رسانه‌ای) را با ۴٫۴ میلیارد خریداری کرد، حال امسال نیز به دنبال خرید مشابه ای است.

طبق گزارشاتی، این غول دنیای ارتباطات در حال گفتگوی نزدیکی برای خریداری یاهو تا اواخر سال جاری میلادی است. منابعی که بیشتر با جزئیات قرار داد آشنا هستند به بلومبرگ و ری کود گفته‌اند که ورایزون در حال پیشنهاد مبلغ ۵ میلیارد دلاری برای به دست‌گیری هسته‌ی اقتصادی و املاک و مستغلات یاهو است. معامله هنوز نهایی نشده است اما طبق منابع، این معامله در مراحل پایانی خویش به سر می‌برد. این خبر خوبی می‌تواند برای تیم آرمسترانگ (مدیر AOL) باشد که امیدوار بود از این خرید برای گسترش جامعه‌ی ۷۰۰ میلیونی AOL به دو میلیارد نفر استفاده کند.

160418094318-yahoo-verizon-logos-780x439

برای یاهو، فرایند فروش پایان یک سفر دور و دراز خواهد بود. وقتی مریسا میر کنترل کمپانی را در سال ۲۰۱۲ برعهده گرفت، هسته‌ی سرویس‌های یاهو در حال مبارزه برای حفظ ارتباط با کاربران بودند. میر شرکت یاهو را طوری بازسازی کرد که بیشتر تمرکز روی توسعه‌ی موبایلی، کاهش هزینه‌ها و مالیات و همچنین جابجا کردن تمام کسب‌وکار خود به‌جز علی‌بابا به شرکتی جدید باشد. با این‌ وجود این شرکت هنوز هم از مناقصه‌های اوایل سال جاری زخم‌خورده است اما حال به نظر می‌رسد که بالاخره خریداری را پیداکرده باشند.

با این‌حال، هنوز برای شرط‌بندی روی چنین انتقالی زود است زیرا که مذاکرات هنوز ادامه دارد و فروش احتمالی یاهو هنوز هم می‌تواند به هم بخورد. تنها چیزی که مشخص است این است که روزهای آخر یاهو به‌عنوان یک کمپانی مستقل در حال به سر آمدن است.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.