ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

قابلیت دانلود و همگام سازی ویدیوها به زودی به فیسبوک اضافه خواهد شد

+

این روزها بخش اعظمی از فیسبوک را ویدیوها تشکیل داده‌اند. تمرکز بر روی ویدیو و تبلیغات ویدیویی برخی از کاربران را که سرعت اینترنت پایینی دارند و معمولاً در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند را دچار مشکل کرده است. فیسبوک در روز پنج‌شنبه از یک گزینه مخفی پرده برداشت که برای این کاربران در نظر گرفته است، این شرکت در یک ایمیل که برای برخی رسانه‌ها ارسال کرده بود از وجود این ویژگی جدید خبر داد. این ویژگی جدید به کاربران اجازه می‌دهد وقتی که سرعت اینترنت آن‌ها به حد قابل قبولی رسید، ویدیوها را میان دستگاه‌های مختلف همگام کنند و هر زمانی که خواستند آن‌ها را تماشا کنند و دیگر نیازی نباشد که هر بار ویدیو را دانلود کنند. این ویژگی همگام‌سازی جدید، ویدیوها را با پسوندی خاص و در محلی جداگانه بر روی دستگاه شما ذخیره می‌کند و همین باعث می‌شود که تنها اپلیکیشن رسمی فیسبوک بتواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد و دیگر اپلیکیشن‌ها نمی‌توانند آن‌ها را بیابند.

در این ایمیل ارسالی گفته نشده است که چگونه و چه زمانی می‌توان این ویدیوها را از روی دستگاه کاربر برداشت. البته دستگاه‌های روت شده که به فایل‌های زیر سیستمی دسترسی دارند به احتمال زیاد امکان دسترسی و استخراج این ویدیوها را برای کاربر فراهم می‌کنند. اما بسیاری از کاربران گوشی و یا تبلت خود را روت نمی‌کنند، بنابراین دسترسی به این ویدیوها برای این کاربران تنها از طریق اپلیکیشن رسمی فیسبوک امکان پذیر است. این ویژگی می‌تواند تمامی ویدیوهایی که از طرف دوستان و یا دیگران در فیسبوک منتشر می‌شوند را بر روی گوشی شما دانلود و همگام کند. این ویژگی به صورت پیش‌فرض فعال خواهد بود اما اگر کاربران بخواهند، می‌توانند آن را غیر فعال کنند.

Facebook_Video_Sync_3

Facebook_Video_Sync_4

اگرچه گفته شده هدف از ارائه این ویژگی کاربرانی هستند که در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند، اما در واقع هدف اصلی فیسبوک کاربران هندی هستند. اولین آزمایش این ویژگی در تاریخ ۱۱ جولای و در مقیاس کوچکی انجام خواهد شد و تنها تعدادی از کاربران هندی به صورت تصادفی می‌توانند از این ویژگی استفاده کنند. اگر آزمایش این ویژگی موفقیت آمیز باشد، این ویژگی ابتدا در اختیار کاربران هندی و سپس دیگر کاربران در سرتاسر نقاط جهان قرار خواهد گرفت.

نظر شما در مورد این ویژگی چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.