ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مدل سه‌بعدی اردوگاه آشویتس ارتش نازی برای هدست‌های واقعیت مجازی ساخته شد!

+

اردوگاه کار اجباری آشویتس، توسط ارتش نازی ساخته شده و محلی برای نگهداری اسیران بوده است. تاریخ آزادی این اردوگاه در تقویم‌ها، به روز یادبود واقعه هولوکاست اختصاص داده شده است.

بیش از 7 دهه از آزادی آخرین موج زندانیان اردوگاه آشویتس می‌گذرد. این‌که چه بود و چه شد و قضیه چیست را تاریخ و رسانه‌ها بارها و بارها گفته‌اند و ما هم قصد نداریم مقدمه را طولانی کنیم. موضوع این است که آلمانی‌ها ترتیبی اتخاذ کرده‌اند تا به واسطه هدست‌های واقعیت مجازی، بتوان با این اردوگاه بیشتر و بهتر آشنا شد و با وقایع رخ داده در آن ملموس‌تر آشنا شد. جیمز رُمل، مدیر مسئول جریان و اداره بررسی جنایات جنگی نازی‌ها، در مصاحبه‌ای با شبکه NBC درباره این مدل سه‌بعدی از اردوگاه آشویتس اظهار کرده “این مدل بسیار خوب و مدرن است و می‌تواند در روند تحقیقات کمک‌های شایانی بکند، چون می‌تواند پاسخ بسیاری از پرسش‌های مطرح را روشن سازد”

این مدل سه‌بعدی، توسط رالف برِکِر، از متخصصین سازمان LKA آلمان ساخته شده است، او معتقد است که این دقیق‌ترین و بهترین مدل سه‌بعدی ساخته شده از این کمپ است. او در مصاحبه‌ای با شبکه AFP گفته که این مدل، خیلی خیلی دقیق‌تر و بهتر از نمونه‌ای است که Google Earth ارایه می‌دهد. وی همچنین اضافه کرده که برای ساخت این مدل سه‌بعدی، از بهترین ابزار ساخت مدل‌های سه بعدی استفاده شده است، تا جایی که وقتی در هدست واقعیت مجازی خود عمل بزرگ‌نمایی انجام دهید، کوچک‌ترین جزییات را نیز مشاهده خواهید کرد.

در نهایت مقامات مربوطه اظهار امیدواری کرده‌اند که بتوانند توسط این شبیه‌سازی، به آخرین پرونده‌های متهمین جنایات جنگی نیز رسیدگی کنند و پرده از واقعیت‌ها برداشته شود.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.