ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

فولکس‌واگن به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده خودرو جهان در نیمه نخست سال ۲۰۱۶ شناخته شد

+

گروه خودروسازی فولکس‌واگن آلمان در نیمه نخست سال جاری میلادی خودروهای بیشتری در مقایسه با تویوتا و جنرال موتورز تولید کرده و اکنون به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده خودرو در جهان شناخته می‌شود. فولکس‌واگن با وجود رسوایی‌های پی‌درپی سال خوبی را پشت سر نگذاشت اما همچنان با قدرت به راه خود ادامه داد و حالا اعلام کرده که در نیمه نخست سال جاری میلادی موفق شده ۵٫۲۶۸٫۰۰۰ دستگاه خودرو را تولید کند، تویوتا نیز توانسته در این بازه زمانی ۵٫۰۳۳٫۱۷۷ دستگاه خودرو تولید کند اما جنرال موتورز هنوز آماری در این خصوص ارائه نکرده است اما آمار این خودروساز نیز مشابه سایرین خواهد بود.

اما وقتی در خصوص تعداد خودروهای فروخته شده صحبت می‌کنیم، قضیه کمی متفاوت بوده و تویوتا از این نظر بهتر عمل کرده است. فولکس‌واگن در این زمان ۵٫۲۶۸٫۰۰۰ دستگاه خودرو تولید کرده و موفق شده ۵٫۱۹۹٫۰۰۰ دستگاه آن را به فروش برساند و این یعنی هنوز ۶۹ هزار دستگاه خودرو در انبارهای این شرکت موجود هستند و این در حالیست که تویوتا توانسته (در هر ۴ برند لکسس، دایهاتسو، هینو و تویوتا) از ۵٫۰۳۳٫۱۷۷ دستگاه خودروی تولیدی، ۴٫۹۹۱٫۷۴۱ دستگاه را به فروش برساند و اکنون ۴۱٫۴۳۶ دستگاه از این خودروها در انبارهای شرکت هستند. جنرال موتورز نیز توانسته در شش ماه گذشته ۴٫۷۶۰٫۰۰۰ دستگاه خودرو را به فروش برساند.

اما متاسفانه سود عملیاتی فولکس‌واگن در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل افت داشته و از ۶٫۸ میلیارد پوند در سال ۲۰۱۵ به ۵٫۳ میلیارد پوند در سال ۲۰۱۶ رسیده است همچنین میزان تولیدات این شرکت نیز در مقایسه با شش ماهه نخست سال قبل ۰٫۶ درصد افت داشته است و این شرکت امسال ۴۶ هزار دستگاه کم‌تر خودرو تولید کرده است، اما فولکس‌واگن توانسته با تمام ناملایمات اخیر، میزان فروش خود را ۲٫۱ درصد یا ۱۰۹ هزار دستگاه افزایش دهد. تویوتا امسال ۰٫۴ درصد افزایش تولید داشته اما میزان فروش آن در مقایسه با سال قبل ۰٫۶ درصد افت کرده است.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.