ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

هشدار درباره پیامک جعلی رجیستری موبایل

+

یک مقام مسئول در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات گفت: اخیراً دیده شده پیامک‌هایی با این مضمون که “گوشی شما قاچاق است و برای جلوگیری از قطع ارتباط مبلغی را واریز کنید” برای برخی مشترکان ارسال شده که این پیامک‌ها جعلی است.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری فارس، فلاح جوشقانی سرپرست معاونت نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ارسال چندین مورد پیامک کلاه‌برداری با موضوع رجیستری به مشترکان موبایل خبر داد. وی گفت: اخیراً دیده شده برخی پیامک‌های جعلی با این پیغام که “گوشی شما قاچاق است و برای جلوگیری از قطع ارتباط در طرح رجیستری مبلغی را واریز کنید” برای برخی مشترکان ارسال شده است.

وی ادامه داد: این پیامک‌ها جعلی است و مشترکان باید در این باره هوشیار باشند. فلاح گفت: هنوز طرح رجیستری گوشی موبایل آغاز نشده و هر زمان که این طرح آغاز شود، آغاز رسمی طرح اطلاع‌رسانی عمومی خواهد شد. وی تأکید کرد: علاوه بر این ثبت گوشی در طرح رجیستری قبل و بعد از اجرای طرح هزینه‌ای ندارد و گوشی‌هایی که در زمان اجرای طرح در حال استفاده باشند، به طور خودکار ثبت می‌شوند.

جوشقانی یادآور شد: در بررسی شماره ارسال‌کننده این پیامک جعلی مشخص شد، این شماره متعلق به هیچ یک از ارسال‌کنندگان پیامک تبلیغاتی نیست و در اپراتوری به ثبت نرسیده است.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.