ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تماشا کنید: واکنش حیرت انگیز کوکاکولا و نیتروژن مایع!

+

تابه‌حال آزمایش‌های جالبی با ترکیب مواد مختلف انجام شده است که یکی از آن ها نیتروژن مایع است، نیتروژن مایع یک سیال سرمازا است که در تماس با بافت زنده موجب یخ‌زدگی و سرمازدگی آن بافت می‌شود.

در رابطه با این مایع جالب باید گفت که نیتروژن مایع، حالت مایع عنصر نیتروژن است، این مایع، مایعی بی‌رنگ, بی‌بو (بسیار شبیه به آب) با دمایی نزدیک ۱۹۶ درجه زیر صفر بوده و از تقطیر جزءبه‌جزء هوای مایع به‌دست می‌آید. تقطیر جزءبه‌جزء، یکی از انواع تقطیر برای جداسازی اجزای یک مخلوط است که در اینجا اجزاء از طریق حرارت و گرما، به ترتیب به نقاط جوششان می‌رسند. نیتروژن مایع به‌صورت‌های LIN، LN۲ و LN نشان داده می‌شود.

%d9%86%db%8c%d8%aa%d8%b1%d9%88%da%98%d9%86-%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b9

حال شبکه CrazyRussianHacker در یوتیوب ویدیویی را منتشر کرده که در آن ترکیب نیتروژن مایع با کوکاکولا را موردبررسی قرار داده است، برای این کار دو لیتر نوشابه را در زمین قرار داده و مقداری نیتروژن مایع در آن می‌ریزد در زمان ترکیب درواقع هیچ‌گونه واکنشی ایجاد نمی‌شود و تصور می‌شود که این دو مایع مشکلی باهم در یک ظرف ندارند، اما زمانی که شخص بطری نوشابه را به حالت برعکس می‌گیرد، واکنشی بسیار خیره‌کننده ایجاد می‌شود که پیشنهاد می‌کنیم حتماً ویدیو را تماشا کنید.

نظر شما در رابطه با این ویدیو چه بود؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.