ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تدبیر جالب اپل هنگامی که دکمه هوم در آیفون ۷ از کار می افتد

+

تصور کنید که گوشی آیفون ۷ شما در هنگام شارژ شدن ناگهان خاموش روشن شود و پس از روشن شدن متوجه شوید که دکمه هوم دستگاه کار نمی‌کند. این اتفاقی است که چند روز گذشته برای یکی از اعضای انجمن MacRumors افتاده است.

این موضوع را باید در نظر داشت که هیچ یک از دستگاه‌های الکترونیکی به صورت ۱۰۰ درصد در برابر خراب شدن مقاوم نیستند و به هر دلیلی که نرم افزاری چه سخت افزاری ممکن است از کار بی افتد، یکی از قسمت‌های مهم در گوشی‌های آیفون دکمه هوم سخت افزاری آن‌ها است که در صورت از کار افتادن دیگر نمی‌توان از گوشی استفاده کرد و باید آن را خاموش کرد و به دست یک تعمیرکار داد، اما این موضوع نکته‌ای است که اپل برای ساخت آیفون‌های جدید خود به خوبی به آن توجه داشته است و در صورت از کار افتادن این دکمه یک راه حل بسیار خوب برای کاربرانش قرار داده است.

iphone-7-taptic-engine

پس از بروز مشکل برای این دکمه به هر هر دلیلی مغز متفکر آیفون‌ها این مشکل را شناسایی و با یک پیغام آن را به کاربر گوشزد می‌کند، این هشدار تا زمانی مشکل را بر طرف نکرده‌اید به‌صورت متناوب به شما نمایش داده خواهد شد، و در ادامه این هشدار به شما گفته می‌شود که می‌توانید از دکمه مجازی قرار گرفته در صفحه‌نمایش استفاده کنید و دیگر نگران کارهای عقب افتاده خود با گوشی نباشید.

البته باید در نظر داشته باشید که دکمه سخت افزاری هوم آیفون‌های ۷ به هیچ‌وجه به‌راحتی شکسته و آسیب نمی‌بینند، اما این موضوع که اپل به کوچک‌ترین موضوع در طراحی و ساخت این گوشی توجه کرده است جای تحسین دارد.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.