ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

نسخه نهایی اندروید N کی منتشر می شود؟

+

اندروید N سیستم عاملی که قرار است با تغییرات زیادی نسبت به نسخه قبلی منتشر شود هنوز تاریخ دقیقی برای برای عرضه نسخه نهایی اندروید N مشخص نشده است. اما جدول زمانی که برای توسعه دهندگان گوگل در نظر گرفته شده است سرنخ هایی به ما می دهد.از زمانی که اندروید پا به عرصه سیستم عامل ها گذاشته است معمولا هر سال فصل پاییز نسخه جدیدی منتشر کرده است. بعد از اندروید نسخه Lollipop که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد، شرکت گوگل برای نسخه های بعدی چند ماه قبل از عرضه نسخه رسمی، نسخه های پیش نمایش را برای توسعه دهندگان منتشر می کند. برای اندروید N نیز گوگل همین روال را پیش گرفته است و از ماه مارس نسخه های پیش نمایش آن را عرضه کرده است.

اما سوال اینجاست که نسخه نهایی و رسمی اندروید N توسط گوگل چه موقعی منتشر می شود و نام نسخه نهایی آن چیست؟ جدول زمان بندی گوگل که تصویر آن در زیر آمده است سرنخ هایی به ما می دهد:

n-preview-updates_2x

 

همانطور که از تصویر بالا مشخص است چهارمین نسخه آزمایشی اندروید N در این ماه منتشر شده است و ماه بعدی نسخه آزمایشی دیگر منتشر می شود که بسیار شبیه به نسخه نهایی و حاوی API های کامل است. طبق تصویر بالا نسخه نهایی اندروید N در سه ماه سوم سال جاری منتشر خواهد شد و حدس ما این است که اتفاق اواخر ماه آگوست خواهد بود.

پر واضح است که ورژن اندروید N عدد ۷ می باشد و این موضوع طبق روال عادی می باشد زیر نسخه قبلی یعنی اندروید L ورژن ۶ بود. همانطور که می دانید هر نسخه اندروید یک اسم دارد. نام اندروید L “آب نبات چوبی” یا Lollipop بود و نسخه بعد از آن یعنی اندروید M با نام “مارشملو” آمد. برای اندروید N هنوز نام نهایی مشخص نشده است و به صورت یک راز تا زمان معرفی رسمی باقی مانده است اما طبق گزارش هایی احتمال زیاد اندروید N با نام Nutella که نوعی شکلات می باشد خواهد آمد.

طبق روال سال های گذشته و ورژن های قبلی اندروید N، نسخه نهایی ابتدا برای Nexus خواهد آمد که احتمالا امسال تولید Nexus به عهده شرکت HTC خواهد بود.

 

 

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
1

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.