ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

راه‌اندازی رسمی شبکه وای‌فای توسط یک اپراتور تلفن همراه

+

هم‌زمان با عید سعید غدیر خم و در راستای شعار هیچ‌کس تنها نیست، همراه اول سرویس وای‌فای راه‌اندازی کرد.

به گزارش ویاتک، به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، با استفاده از این خدمت تمام مشترکین همراه اول می‌توانند در اماکن عمومی به سادگی از اینترنت «وای فای» که «وای فای اول» نام‌گذاری شده است، با سرعت ویژه استفاده کنند و یک اتصال پرهیجان را تجربه کنند.

کاربران جهت اتصال به وای‌فای اول که اینترنتی با سرعت بسیار بالاست، فقط کافی است همراه اولی باشند. ازجمله مزایای وای‌فای اول تجربه استفاده از اینترنت با سرعت و کیفیت بسیار بالا در مکان‌های عمومی، اتصال آسان به اینترنت، حفظ باتری تلفن همراه به علت کم‌مصرف بودن وای فای در مقایسه با دیتای گوشی و مدیریت متمرکز مصرف در قالب بسته نوترینو عنوان شده است.

مشترکین برای استفاده از این سرویس می‌توانند، در مکان‌هایی که نشان وای‌فای اول را  مشاهده کردند، از اینترنت پرسرعت وای‌فای اول استفاده کرده و تنها کافی است وای فای گوشی خود را روشن و به WiFi Aval متصل شوند. گفتنی است، در وای‌فای اول مصرف اینترنت در قالب حساب نوترینوی مشترک انجام می‌شود. اگر مشترک بسته نوترینو داشته باشد، مصرف وی در قالب همان بسته انجام شده و در غیر این صورت مصرف مانند مصرف عادی اینترنت محاسبه می‌شود. به عبارت دیگر فارغ از اینکه کاربر از چه طریق به اینترنت متصل است، تنها یک حساب برای مدیریت آن دارد و آن حساب، نوترینوی مشترک است.

در ادامه همراه اول پیشنهاد کرده به دلیل سرعت ویژه وای‌فای اول، مشترک حتماً بسته نوترینو فعال کنند تا مصرف در قالب بسته‌ها، مدیریت‌شده و باصرفه‌تر باشد. در حال حاضر تعداد بسیاری از نقاط در کشور این خدمت را به همراه اولی‌ها ارائه می‌دهند. مکان‌هایی مانند فرودگاه‌ها، مراکز فرهنگی، مراکز تجاری و نقاط پرتردد دیگر که هرروز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.

همراه اولی‌ها برای مشاهده لیست کامل این نقاط که دارای نشان وای فای اول هستند، می‌توانند به سایت همراه اول به نشانی http://mci.ir/WiFiaval مراجعه کنند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.