ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

Wikiverse، ویکی‌پدیا را به جهانی از مقالات تصویری تبدیل می‌کند

+

پیدا کردن مقالات و رفتن از صفحه‌ای به صفحه‌ی دیگر در ویکی‌پدیا تجربه‌ی جالبی به همه نمی‌دهد، بسیاری هنگامی‌که به جستجو در ویکی‌پدیا می‌پردازند احساس تنبلی می‌کنند و شوق آنها برای خواندن مطلب موردنظرشان بعد از ساعت‌ها جستجو کمتر می‌شود. اما این وب‌سایت کمک بزرگی به این افراد خواهد کرد.

وب‌سایت Wikiverse تمام مقالات موجود را به صورت تصویری و در قالب کیهانی و ستاره مانند نمایش می‌دهد و تجربه‌ی بسیار بهتری از جستجو در وب‌سایت اصلی ویکی‌پدیا به کاربر می‌دهد. در این وب‌سایت هر مقاله و سررشته با ستاره‌ای مشخص‌شده است و در حالت اصلی فقط می‌توانید موضوعات اصلی داخل ویکی‌پدیا همچون ادبیات و سیاست را مشاهده کنید و هر چه بیشتر زوم کنید جزئیات بیشتری از آنها برای شما نمایان خواهد شد.

Wikiverse2

مقالات و موضوعاتی که به همدیگر ربط دارند توسط خطوطی رنگی به یکدیگر متصل شده‌اند و توسط این خطوط می‌توانید بین مقالات مرتبط، جابه‌جا شوید. این وب‌سایت نسخه‌ی به‌روزرسانی شده‌ی WikiGalaxy می‌باشد که چند سال پیش توسط دانشمند علوم کامپیوتر به نام Owen Cornec به‌عنوان راه جذاب‌تری برای مشاهده و جستجوی ویکی‌پدیا، ایجاد شد.

نسخه‌ی جدید وب‌سایت در مقایسه‌ی با نسخه‌ی قبلی بسیار رنگارنگ‌تر به نظر می‌رسد. کورنیک در نسخه‌ی جدید به دنبال رنگی کردن کدهای موضوعات اصلی بود اما به دلیل گستردگی زیاد این موضوعات، این کار زمان زیادی طلب می‌کرد و به جای آن تصمیم گرفت که خوشه‌ها و گروه‌های داخل موضوعات کلی را رنگی کند تا شخصی که از ویکی ورس استفاده می‌کند، بفهمد مقاله‌ای که مطالعه می‌کند به کدام شاخه از موضوعات اصلی تعلق دارد.

ویکی ورس ازآنچه تصور می‌کنید بسیار سریع‌تر عمل می‌کند و در تمام مرورگرهای موجود تجربه‌ی یکسانی را ارائه می‌دهد. پس اگر از تجربه‌ی همیشگی و تکراری ویکی‌پدیا خسته شده‌اید. این وب‌سایت را از دست ندهید.

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.