ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

آیا لوازم جانبی آی‌فون می‌توانند جک هدفون را به این گوشی بازگردانند؟

+

ورودی جک هدفون گوشی‌های هوشمند برای بسیاری تاکنون بیشتر مانند حفره‌ای سیاه جلوه می‌کرد و چندان چیز مهمی تلقی نمی‌شد، تا اینکه اپل در ای‌فون‌های جدید خویش، این حفره را پر کرد، و ای‌نگونه شد که اهمیت این حفره برای همه مشخص شد.

با تمام نوآوری‌ها و زحمتی که اپل پای ای‌فون 7 خود خرج کرده و در یک اقدام عجیب، بانمک یا حتی چندش‌آور جک 3.5 میلی‌متری هدفون را حذف کرده است، هنوز هم با امکان وصل کردن دانگل جک هدفون به پورت شارژ یا لایتنینگ ای‌فون 7 که جزئی از اقلام همراه و درون بسته این گوشی هوشمند است، کورسوی امیدی برای نیازمندان به این حفره سیاه وجود دارد. اما چه قبول کنیم، چه قبول نکنیم استفاده از این دانگل، زحمات و دردسرهای خود را خواهد داشت. برای مثال تصور کنید در هنگام استفاده از این داک یا دانگل، امکان شارژ گوشی وجود نخواهد داشت!

اما قبل از اینکه آخرین امیدتان نیز نامید شود باید بدانید هنوز امکان مشاهده این حفره سیاه در ای‌فون 7 وجود دارد. گویا طرفداران اپل و دوست‌داران و حامیان حقوق جک 3.5 میلی‌متری، با نوآوری‌های خویش، می‌خواهند نواوری اپل را به چالش بکشند. قضیه مربوط به تصویری است که در ابتدای مطلب مشاهده می‌کنید، این یک کاور یا قاب محافظ دارای باتری داخلی است که به روی خود یک ورودی جک 3.5 میلی‌متری هم دارد. بنابراین هنوز شانس در دسترس بودن جک هدفون در ای‌فون 7، هرچند به صورت غیر متعارف، وجود دارد. اما چیزی که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، تنها یک عکس است و هنوز هیچ چیزی به اثبات نرسیده است.

تصویر فوق توسط شخصی به اسم DungJohnson در شبکه اجتماعی Reddit منتشر شده. بنابر توضیحاتی که این کاربر ارایه داده، برادر وی روی طرحی کار می‌کند که در تصویر فوق مشخص است. برادر کاربر مورد نظر ما این طرح را روی ای‌فون 6 امتحان کرده است و از قرار معلوم به نتیجه هم رسیده است. جالب است بدانید این افزونه که یک باتری است و به پورت لایتنینگ اصلی ای‌فون وصل شده است، به روی خود علاوه‌بر ورودی 3.5 میلی‌متری جک هدفون، 2 پورت لایتنینگ هم دارد، به این معنی که اگر بتوان با ای‌فون 7 هم چنین کاری کرد، خواهیم توانست در هنگام استفاده از هدفون و گوشی دادن به موسیقی، گوشی خویش را نیز شارژ کنیم و نیازی هم به دانگل و داک نداشته باشیم، و احتمالا حتی بیشتر از این، چون 2 پورت لایتنینگ در اختیار داریم.

با احترام خدمت طرفداران اپل، اجازه دهید کمی منصفانه به قضیه بنگریم، موضوع این است که اپل اتفاقا نوآوری خوبی به کار بسته و سیم و کابل دست و پا گیر هدفون را از سر کاربران ای‌فون 7 باز کرده است و این به واقع قابل ستایش است، اما خب همین کار از طرفی، بسیاری دیگر را در حالتی بین خواب و بیدار فرو برده است، چرا که اپل خیلی محترمانه به آنها گفته با هدفون‌های قبلی خود وداع کنید!

بگذریم، آنچه برادران جانسون ساخته و معرفی کرده‌اند، هنوز یک طرح اولیه است و تا زمانی که سازندگان لوازم جانبی همچون کمپانی Mophie و دیگران امکان چنین چیزی را تایید نکرده‌اند، نمی‌توان چندان امیدوار بود، اما خب بهتر است خوش‌بین باشیم. نظر شما در این رابطه چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.