ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

به‌روزرسانی سالگرد ویندوز ۱۰ برای دستکاپ منتشر شد + آموزش دریافت

+

آپدیت سالگرد ویندوز ۱۰ که با نام رداستون شناخته می‌شود امروز به‌طور رسمی توسط مایکروسافت برای تعدادی از دستگاه‌ها منتشرشده است. برای اطلاعات بیشتر با ویاتک همراه باشید.
طبق اعلام رسمی مایکروسافت نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل که دستگاه شما را به ورژن ۱۶۰۷ به‌روزرسانی خواهد کرد، امروز برای تمام افراد در دسترس نخواهد بود و انتشار این به‌روزرسانی به فاکتورهای زیادی همچون نوع دستگاه استفاده‌شده توسط کاربر، مکان فرد و نحوه‌ی نصب کردن آپدیت توسط شخص بستگی خواهد داشت. مایکروسافت در این زمینه عنوان کرده است:

آپدیت سالگرد ویندوز ۱۰ امروز به رایانه‌های سراسر جهان انتشار پیدا خواهد کرد و ابتدا با دستگاه‌های جدیدتر شروع خواهد شد. برای گرفتن این به‌روزرسانی احتیاجی به انجام هیچ کاری ندارید و اگر گزینه‌ی به‌روزرسانی خودکار را داخل تنظیمات فعال کرده باشید آپدیت به‌طور خودکار برای شما نصب خواهد شد. اما اگر نمی‌توانید که منتظر بمانید تا این به‌روزرسانی برای شما منتشر شود، می‌توانید به‌صورت دستی آپدیت را دانلود و نصب کنید.

برای دریافت این آپدیت سه راه متفاوت وجود دارد که می‌توانید در زیر از طریق این آموزش‌ها به‌روزرسانی را نصب کنید.

دریافت توسط Windows Update

۱- وارد تنظیمات شوید.

۲- به بخش Update & security مراجعه کنید.

۳- روی Check for updates کلیک کنید.

اگر آپدیت برای دستگاه شما مورد دسترس باشد. Feature update to Windows 10, version 1607 به لیست دانلود این قسمت اضافه خواهد شد و بعد از ریستارت دستگاه به‌روزرسانی برای کاربر نصب خواهد شد.

 

دریافت آپدیت توسط Media Creation Tool

راه دیگری که وجود دارد استفاده از برنامه‌ی Media Creation Tool خود مایکروسافت برای دریافت این آپدیت است. هرچند که به دلیل شلوغی سرورها معمولاً در دسترس بودن آپدیت توسط این برنامه ممکن است مدتی طول بکشد و احتمالاً در طول چندین روز آینده نتوانید که دستگاهتان را توسط این روش آپدیت کنید. برای دریافت آپدیت این مسیر را طی کنید:

۱- Media Creation Tool از سایت مایکروسافت دانلود و اجرا کنید.

۲-روی Upgrade this PC now کلیک کنید و Next  را بزنید

۳-هنگامی‌که آپدیت دانلود شد به‌منظور تأیید خط مشی‌های مایکروسافت روی Accept کلیک کنید.

۴-حتماً توجه کنید که در هنگام نصب Keep personal files and apps را به‌منظور نگه‌داشتن فایل‌های شخصی و برنامه‌های مورداستفاده انتخاب کنید.

۵-روی install به‌منظور نصب آپدیت کلیک کنید.

 

نحوه‌ی دریافت آپدیت سالانه برای اینسایدر ها 

اگر از کاربران پروژه‌ی اینسایدر هستید و بیلد های نسخه‌ی ۱۴۳۹۳ را دریافت کرده‌اید. نیازی به انجام کار خاصی ندارید. اما اگر می‌خواهید که از نسخه‌ای پایدار از سیستم‌عامل استفاده کنید می‌توانید از راه زیر از پروژه‌ی اینسایدر انصراف دهید و آپدیت را دریافت کنید:

۱-تنظیمات را بازکنید

۲-به بخش آپدیت و امنیت برید

۳-روی Windows Insider Program کلیک کنید

۴-دکمه‌ی Stop Insider Preview builds را کلیک کنید.

۵-بر روی لینک  Need to stop getting Insider builds completely کلیک کنید و تأیید را بزنید

۶-دستگاهتان را برای اعمال تغییرات ریستارت کنید و مانند روش اول به روزرسانی را دریافت کنید.

آپدیت سالگرد ویندوز ۱۰ قابلیت‌های بسیاری را همچون پشتیبانی مایکروسافت اج از  افزونه‌ها، بهبود در زمینه‌ی استفاده از قلم و امنیت دستگاه و… به همراه دارد. طبق گفته‌ی مایکروسافت بهترین راه برای دریافت آپدیت، دریافت از طریق بخش آپدیت موجود در تنظیمات دستگاه است. همچنین بنا بر گفته‌های مایکروسافت آپدیت امروز برای موبایل‌های ویندوز ۱۰ در دسترس نخواهد بود. به زودی در مطلبی به ویژگی های کامل آن خواهیم پرداخت.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.