ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

ویندوز 10 اکنون بر روی بیش از 400 میلیون دستگاه نصب شده است

+

مقامات مایکروسافت روز گذشته تایید کردند که ویندوز 10 اکنون بر روی بیش از 400 میلیون دستگاه فعال است. مایکروسافت در بازه‌های زمانی مختلف اطلاعاتی را در خصوص ویندوز 10 و تعداد کاربران آن به اشتراک می‌گذارد تا کاربرانش از وضعیت رشد ویندوز 10 با خبر شوند. این شرکت در ماه مارس اعلام کرد که تعداد کاربران ویندوز 10 به 207 میلیون نفر رسیده است و سپس در ماه مِی این تعداد از مرز 300 میلیون کاربر عبور کرد و حالا ویندوز 10 بر روی بیش از 400 میلیون دستگاه فعال است. البته مایکروسافت اعلام کرده که این آمار تنها به رایانه‌های ویندوزی مربوط نمی‌شود بلکه دیگر محصولات همچون گوشی‌های ویندوزی، اکس‌باکس وان، هالولنز و سرفس هاب را نیز در بر می‌گیرد اما درصد زیادی از آن‌ها را کاربران رایانه‌های شخصی تشکیل داده‌اند.

مایکروسافت به هنگام معرفی ویندوز 10 اعلام کرد که هدفش دستیابی به یک میلیارد کاربر ویندوز 10 تا پیش از آغاز سال 2018 است اما متاسفانه گویا اوضاع طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده به پیش نرفته و این شرکت اعلام کرده که دستیابی به این آمار تقریباً غیرممکن است. مایکروسافت این اطلاعات جدید را در روز افتتاحیه کنفرانس Ignite که در شهر آتلانتا برگزار می‌شود به اشتراک گذاشت.

همچنین مقامات مایکروسافت گفتند که اعضای پروژه ویندوز اینسایدر که در واقع بیلدهای پیش‌نمایش ویندوز 10 را پیش از عرضه رسمی آزمایش می‌کنند، به زودی به بیلدهای جدیدتر به‌روزرسانی “رداستون 2” دست خواهند یافت که می‌توانند ویژگی‌های جدید از جمله ویژگی امنیتی جدید مرورگر اِج را نیز آزمایش کنند. این سیستم امنیتی برای مدتی است که با اسم رمز “بارسلونا” شناخته می‌شود و گویا قرار است که به صورت بومی در ویندوز 10 جای بگیرد.

نظر شما در مورد ویندوز 10 چیست؟ آیا از آن راضی هستید؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.