ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

سهم ویندوز 10 در بازار سیستم عامل‌های دسکتاپ به بیش از 22 درصد رسیده است

+

بیش از یک سال از زمان عرضه نسخه رسمی سیستم عامل ویندوز 10 می‌گذرد. از زمانی که مایکروسافت نسخه رسمی ویندوز ۱۰ را عرضه کرد، این سیستم عامل موردتوجه کاربران سراسر جهان قرار گرفت و تا به امروز به رشد خود در دنیای سیستم عامل‌های دسکتاپ ادامه می‌دهد. ماه قبل بود که مایکروسافت به‌روزرسانی سالگرد را برای ویندوز 10 منتشر کرد که این به‌روزرسانی با ویژگی‌های جدیدی برای سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت همراه بود.

ویندوز 10 با توجه به قابلیت‌های خود و بهبودهایی که نسبت به نسخه‌های پیشین سیستم عامل ویندوز دارد و هم‌چنین پشتیبانی مناسب مایکروسافت از این سیستم عامل جدید و انتشار به‌روزرسانی‌هایی برای آن، از ابتدای زمان عرضه خود مورد توجه کاربران قرار گرفته و روندی رو به رشد را تجربه می‌کند. بر اساس آخرین آماری که از سوی وب‌سایت Net Market Share منتشر شده است، ویندوز 10 در ماه جاری میلادی توانسته است تا سهم جهانی خود در بازار سیستم عامل‌های دسکتاپ را به 22.99 درصد برساند و این در حالی است که ویندوز 10 در ماه گذشته میلادی سهمی 21.13 درصدی را در اختیار داشت.

بر اساس این آمار، ویندوز ۷ با سهمی 47.25 درصدی همچنان در صدر سیستم عامل‌های دسکتاپ قرار دارد و این موضوع نشان می‌دهد که ویندوز ۷ هنوز هم محبوبیت بالایی در میان کاربران سیستم عامل ویندوز دارد. ویندوز اکس‌پی نیز که دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود با سهمی 9.36 درصدی در جایگاه سوم سیستم عامل‌های دسکتاپ قرار دارد. پس از ویندوز اکس‌پی، به ترتیب سیستم عامل‌های ویندوز ۸٫۱، مک اواس اکس، ویندوز ۸، لینوکس و سایر سیستم عامل‌ها در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.