ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تا پایان سال جاری میلادی سهم ویندوز از بازار تبلت‌ها به بیش از ۱۰ درصد خواهد رسید

+

متاسفانه مایکروسافت نتوانست آن‌طور که باید در بازار گوشی‌های هوشمند ظاهر شود و سهم ویندوزفون نیز روزبه‌روز کم‌تر می‌شود مگر آن‌که یک محصول انقلابی که با نام “سرفس فون” شناخته می‌شود بتواند این پلتفرم را از وضعیت کنونی خارج کند. اما با وجود جایگاه نه چندان خوب مایکروسافت در بازار گوشی‌های هوشمند، این شرکت در بازار تبلت‌ها جایگاه خوبی دارد و بر خلاف سایرین، همواره رشد می‌کند اگرچه این حرکت صعودی خیلی به آهستگی صورت می‌گیرد اما همواره مثبت بوده و هیچ‌گاه افت نکرده است و اکنون طبق پیش‌بینی‌های انجام شده توسط یکی از تحلیل‌گران ارشد موسسه IDC، سهم ویندوز از بازار تبلت‌ها تا پایان سال جاری میلادی دو رقمی خواهد شد. ویندوز در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ چیزی در حدود ۹ درصد از بازار تبلت‌ها را در اختیار داشت و حالا IDC می‌گوید با توجه به فروش خوب تبلت‌های ویندوزی در نیمه دوم سال ۲۰۱۶، انتظار می‌رود که تا پایان سال جاری سهم این سیستم‌عامل از بازار تبلت‌ها به ۱۱٫۳ درصد برسد و به یک رقیب خطرناک برای اپل و گوگل تبدیل شود زیرا میزان فروش تبلت‌های اندرویدی و آی‌پد کاهش نامحسوسی داشته است.

IDC پیش‌بینی می‌کند که تا پایان سال جاری، اندروید در حدود ۶۶٫۲ درصد از بازار تبلت‌ها را در اختیار بگیرد و آی‌پدهای اپل نیز با ۲۲٫۴ درصد در جایگاه دوم قرار می‌گیرند. IDC یک پیش‌بینی بلند مدت نیز انجام داده و اعلام کرده که تا سال ۲۰۲۰، ویندوز چیزی در حدود ۱۹٫۳ درصد از بازار را در اختیار خواهد گرفت و زنگ خطر برای آی‌اواس به صدا در خواهد آمد. اما اوضاع برای اپل به خوبی پیش نخواهد رفت، انتظار می‌رود که سهم کوپرتینونشین‌ها از بازار تبلت‌ها افت کند و به ۲۲ درصد برسد. اگرچه این‌ها همگی پیش‌بینی هستند اما در مورد اپل این آمار و ارقام معقول به نظر می‌رسند زیرا جایگاه اپل در این بازار اخیراً به لرزش درآمده و آی‌پدها با کاهش فروش مواجه شده‌اند.

گویا این فقط ویندوز است که تا سال ۲۰۲۰ سیر صعودی را طی می‌کند، زیرا IDC اعلام کرده که وضع گوگل نیز همانند اپل است و سهم اندروید از بازار تبلت‌ها تا سال ۲۰۲۰ به ۵۷٫۸ درصد می‌رسد که نسبت به آمار فعلی، یک سیر نزولی را نشان می‌دهد. سه شرکت مایکروسافت، گوگل و اپل در ماه‌های آینده از محصولات جدید خود رونمایی می‌کنند و باید منتظر بمانیم و ببینیم که کدام یک از آن‌ها برنده این رقابت خواهد شد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.