ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

با حفره‌ی امنیتی جدید iMessage، هکرها به‌راحتی می‌توانند به آیفون و مک شما دسترسی پیدا کنند

+

اگر تابحال برای دریافت آخرین آپدیت آی او اس رغبتی نشان نداده‌اید حال دیگر وقتش رسیده که دست بجنبانید. توسط حفره‌ی امنیتی کشف‌ شده هر شخصی می‌تواند کنترل دستگاه آیفون و مکتان را در دست بگیرد.

طبق گزارش‌های فوربس و کوارتز، این آسیب‌پذیری امینتی در تمام نسخه‌های iOS و OS X به‌جز آخرین نسخه‌ی شان وجود دارد و به هکرها اجازه دسترسی به تمام دستگاهتان را می‌دهد. این حفره که توسط محققی از سیسکو کشف‌شده است، به هکر اجازه می دهد تنها  با ارسال فایلی با فرمت .TIF(فرمتی برای تصاویر همانند jpg) و اجرا کردن کد مخفی داخل فایل، کنترل حافظه‌ی داخلی دستگاه و همچنین پسوردهای ذخیره شده را به‌دست بگیرد.

به‌منظور جلوگیری از این کار، تنها راهی ساده همانند آپدیت کردن آیفون به آخرین نسخه‌ی iOS 9.3.3 وجود دارد.و همچنین اگر از مک استفاده می‌کند مطمئن باشید که آخرین آپدیت (آل کپی‌تان) را دریافت کرده‌اید. البته می‌توانید خود آی مسیج را نیز به‌طور کلی خاموش‌کنید که به علت کارایی زیاد برنامه  این روش پیشنهاد نمی‌شود. اپل هنوز پاسخی به این رخدادها نداده است.

البته برای جلوگیری از دسترسی هکرها و دیگران به حافظه‌ی داخلی می‌توانید دستگاه را مانند آموزش زیر کدگذاری کنید.

در آیفون و آیپد به بخش تنظیمات مراجعه کنید و در قسمت TouchID and Pascode گزینه‌ی روشن کردن پس کد را انتخاب و کد قدرتمندی را برای کدگذاری دستگاه وارد کنید.

این فرایند در مورد دستگاه‌های اندرویدی کمی پیچیده‌تر پیش می‌رود. نکسوس های گوگل و دستگاه‌هایی مانند اس ۷ سامسونگ که از اندروید ۶ بهره می‌برند به‌طور پیش‌فرض، این قابلیت روی آنها فعال‌شده است و برای بقیه دستگاه‌ها می‌توانید به تنظیمات، قسمت امنیت مراجعه کنید  گزینه‌ی کدگذاری دستگاه (Encrypt Phone) را فعال کنید و طبق آموزش‌ها به‌پیش روید. به یاد داشته باشید که این فرایند حدود یک ساعت طول خواهد کشید پس حتماً قبل از آن دستگاه را به شارژر وصل کنید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.